Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja naiste seas üha populaarsem

Ida-Tallinna Keskhaigla andmetel sündis selle aasta esimesel poolaastal 1907 last, mis on 49 last rohkem võrreldes eelmise aasta esimese kuue kuuga. Kui eelmise aasta juuli alguseks olid Ida-Tallinna Sünnitusmaja ämmaemandad vastu võtnud 1825 sünnitust, siis sellel aastal juba 1876 sünnitust. Kõige enam sünnitusi toimus aprillis, mil ilmale aidati 345 lapsukest.

 „On hea meel tõdeda, et Ida-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmaja on naiste seas üha populaarsem. Tõsiasi, et sünnitajad usaldavad just meie haiglat, näitab, et siinne personal on pädev ja asjatundlik, pakkudes abi ja toetust ka keerulisemates olukordades. Sel sügisel tähistame ühtlasi Keskhaigla Sünnitusmaja 210. juubelit, mis on selge märk ajakestvast professionaalsusest,“ rõõmustab Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi.

Viimasel kuuel kuul sündinute seas oli poisslapsi 1000 ja tüdrukuid 907. Poiste osakaal on jätkuvalt tüdrukute omast suurem, nimelt ületas viiel kuu poiste sündide arv tüdrukute oma. Ainult juunikuus sündis tüdrukuid poistest rohkem.

Ilmale aidati ka 31 paari kaksikuid.

Lisainformatsioon:

Kadri Penjam

Kommunikatsioonispetsialist

kadri.penjam@itk.ee

tel 56 698 644

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.