Pärnu haigla veretalitus toob taaskord doonoritelgid Pärnusse

Pärnu Haigla veretalitus koostöös Päästeameti ja Kaitseliiduga püstitavad 08.ja 09. septembril 2014 Martensi väljakule doonoritelgid, kus soovijad saavad teha heateo – loovutada verd.

2014. aasta maikuus loovutas Pärnu Haigla veretalituse doonoritelkides verd 169 tublit doonorit, kes annetasid kokku 76  liitrit verd. Doonorite sõbralikku perre lisandus 55 esmast doonorit.

Doonoritelke saab külastada järgmistel aegadel:

08. septembril kell 11.00-16.00

09. septembril kell 10.00-15.00

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–65 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Eelnevatel päevadel soovitame tarvitada rohkelt vedelikku – vett, mahla või taimeteed. Samuti on soovitav tarbida väherasvast toitu.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Pärnumaa doonorite moto „Soov aidata on kauneim soovide seas“ võtab tabavalt ja lühidalt kokku põhilise, mis on inimesi motiveerinud heategudele ajast-aega – soov kaasinimest aidata.

Doonoritelgi külastamiseks tuleb varuda aega umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni10 minutit.

Doonoritelke toetavad omapoolsete meenetega või toodetega: Maanteeamet; Port Artur; Pärnu Keskus; Päästeamet; Spa Estonia; Strand AS; TÜ Pärnu kolledž; Wendre AS; Teater Endla; Chemi –Pharma; A.Le Coq; Paulig Group; AVON; Leibur AS.

Ootame teid verd loovutama. Väikesest heateost saavad alguse suured heateod.

Teate edastas:

Eda Amur

kommunikatsioonispetsialist

SA Pärnu Haigla

Tel. 4473 121, www.ph.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.