Tarvo Vaasa: uus proviisorite koda jääb kitsaks

Äsja loodud Eesti Proviisorite Koda keskendub liiga kitsalt apteegis töötavatele liikmetele ning jätab välja arvestatava hulga teistes ametites olevaid ametikaaslasi, kirjutab proviisor Tarvo Vaasa, endine Tamro Eesti OÜ tegevjuht Postimehe arvamusportaalis.

13. septembril 2014 toimus Tartus uue farmaatsiavaldkonna kodanikeühenduse Eesti Proviisorite Koja asutamiskongress. Uut organisatsiooni on välja reklaamitud kui tegevproviisorite õiguste ja huvide eest seisjat ning apteegisüsteemi muutmisel kaasarääkijat. Seda ei saa pahaks panna.

Minule kui samuti proviisoriharidusega inimesele, kes on pikalt töötanud mujal kui apteegis, tundub loodava organisatsiooni sihtgrupp ja teemadevalik aga veidi liiga kitsad. Tahame seda või mitte, aga kõik Eesti proviisorid ei ole seotud ainult apteekide või apteekides töötamisega.

Küllaltki arvestatav osa proviisoritest on ametis näiteks ravimite hulgimüüjate, ravimitootjate või ka erinevate haiglate juures, kus kõikjal samuti vajatakse proviisorite kompetentsi ja ravimitundmist. Olgem ausad, tänaseks on Eesti jõudnud oma arengus küllaltki kaugele tavapärasest, traditsioonilisest oskarlutsulikust apteegikorraldusest. Üksikapteekide roll ühiskonnas ei ole täna enam kaalukuselt võrreldav ravimite hulgimüüjate ja eriti ravimitootjate häälega, kellest mitmed kuuluvad maailma suurimate ettevõtete hulka. Kindlasti väärivad ka nende huvid arvestamist. Ilma ravimitootja ega hulgimüüjata polekski ju apteekril patsiendile üle leti midagi ulatada. Apteekrite eneste segatud pulbrid ja salvid moodustavad tänapäeval kaduvväikese osa kõigist ravimeist.

Edasi loe Postimehest


 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.