Konverents: ravimite koostoimed on tõsine probleem ka Eestis 

Pressiteade,4. november 2014

5. novembril kogunevad arstid ja apteekrid Tallinnas toimuval konverentsil, et arutleda ravimite kooskasutamisest tulenevate riskide üle ja otsida probleemile võimalikke lahendusi. 

Ravimite koostoimed on Eestis aktuaalne probleem - kahte või enamat retseptiravimit kasutab 24% eestimaalastest. Samuti suurendab vananev elanikkond vajadust tegeleda ravimite koostoimetega, kuna kasutatavate ravimite hulk suureneb koos patsiendi vanusega. 

Lisaks Eesti arstide-apteekrite ettekannetele annab Soome ja Rootsi kogemusest ülevaate dr Kari Laine, kes on Soome ja Rootsi meedikute seas enim kasutatud ravimite koostoimete andmebaasi SFINX üks asutajatest ning ravimite infosüsteemide Soome riiklik ekspert.  

Kõrvaltoimete esinemissagedust ning koostoimeid teiste ravimitega saab vähendada just arstide ja apteekrite koostöös. Konverentsi diskussiooni osas arutatakse ravimiohutuse ning seda parandada võivate lahenduste üle. 

Konverents toimub Eesti Perearstide Seltsi ja Eesti Apteekrite Liidu koostöös. Konverentsi korraldab Celsius Healthcare.  

Konverentsi “Polüfarmakoteraapia kliinilises praktikas” kava leiate siit <http://www.med24.ee/koolituskalender/aid-33397/Apteekrite-ja-perearstide-%C3%BChiskonverents%3A-Pol%C3%BCfarmakoteraapia-kliinilises-praktikas> . 

Täiendav info ja intervjuude kokkuleppimine:
Agne Adamson
Celsius Healthcare
agne@celsius.ee
Tel 50 98 354

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas alternatiivmeditsiin peaks olema Eestis rangemini reguleeritud?

  • Jah
    76% (29)
    76% (29)
  • Ei
    24% (9)
    24% (9)

Vastanuid: 38

Valdkonna tööpakkumised

REGIONAALHAIGLA otsib HIIUMAA HAIGLASSE SISEARSTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

21. juuni 2018

VILJANDI HAIGLA otsib JUHATUSE LIIGET

Tammiste Personalibüroo OÜ

30. juuni 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.