Lastefond ja AHHAA kutsuvad heategevuslikule titepäevale

Sellel laupäeval, 29. novembril korraldab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond koostöös teaduskeskusega AHHAA ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga titepäeva, kus leidub põnevaid tegevusi ja avastamist nii pere pisimatele kui ka nende vanematele.

Üritusega kogutakse raha TÜ kliinikumi perekeskusele ultraheliaparaadi soetamiseks.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv märkis, et lisaks annetuste kogumisele on fondi oluliseks eesmärgiks ka inimeste teadlikkuse tõstmine.

„Koostöös teaduskeskusega AHHAA saame oma tegevuse inimestele veelgi lähemale tuua andes võimaluse avastada erinevaid lapseootusega seonduvaid teemasid. Et ultraheliuuringud on suur teadus ja meil on parasjagu käimas just vastava aparaadi soetamise kampaania, siis tundus beebiootuse temaatika meile ideaalne projekt, mida koostöös AHHAA ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga ette võtta,“ rääkis Liiv.

Ürituse AHHAA-poolse korraldaja Annika Vesselovi sõnul oodatakse majja nii beebiootel tulevaseid emasid kui ka pisikeste lastega vanemaid. „Teadus ei ole mõeldud ainult neile, kes oskavad lugeda. Titepäeva eesmärk on näidata, et tegelikult saab teadusega tutvust teha juba päris pisikesena. Oleme oma teemapäeva ka vastavalt üles ehitanud,“ ütles Vesselov.

„Kõiki maja eksponaate saab oma käega katsuda või lähemalt kuulata ja vaadata. Näiteks on meil olemas suur akvaarium, läbilõige sipelgapesast, võimalus avastada vee voolamise seaduspärasusi ja näha, kuidas kooruvad tibud,“ lisas ta.

Teemapäeval lahutavad suurte ja väikeste meelt teadusteater, lühiseminarid ja töötoad. Teadmised saab proovile panna rahvatarkuste viktoriinis ning titeteemalisel takistusrajal. Lisaks on kõikidel soovijatel võimalik põhjalikult tutvuda ultraheliaparaadiga, katsetada vastsündinu süleshoidmist, riietamist ja mähkimist ning osaleda tasuta beebide võimlemises või rasedate fitball-treeningus. Lühiseminaridele ning võimlemistundidesse on vajalik eelnev etteregistreerumine AHHAA kodulehel.

Põhjalikum info titepäeval aset leidva kohta ning ürituse programm on leitav Lastefondi ja AHHAA kodulehtedelt. Ürituse raames on majapilet lapseootel ja beebiga peredele 20 protsenti soodsam.

TÜ Kliinikumi perekeskus vajab uut ultraheliseadet suurenenud töökoormuse tõttu. Lisaaparatuur võimaldaks pakkuda teenust abivajajatele suuremas mahus ilma, et peaks patsiente jooksutama või raskeid ja õrnu aparaate edasi-tagasi transportima. Ühe seesuguse seadme orienteeruv hind on 21 000 eurot.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.

 

Lisainfo:

Sandra Liiv

SA TÜK Lastefondi tegevjuht

tel: 55 43 794

e-post:

info@lastefond.ee

;

sandra@lastefond.ee

 

Pressiteate koostas:

Merili Kärner

SA TÜK Lastefondi meediajuht

e-post:

merili.karner@lastefond.ee

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.