Reformierakond: inimesed peavad pääsema kiiremini arsti juurde

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus arutas tervise- ja tööminister Urmas Kruuse eestvedamisel erakonna sotsiaalprogrammi, milles keskendutakse sellele, kuidas inimesed pääseksid kiiremini arsti juurde, kuidas tagada kõigile eestlastele terved hambad ning pikendada tervena elatud eluiga.

„Reformierakond seisab selle eest, et meie inimesed elaksid kauem, saaksid kiiremini arsti juurde ning kõigil oleks olemas võimalus oma hammaste eest hoolt kanda,“ rääkis Kruuse.

„Selleks, et Eesti inimesed pääseksid kiiremini arsti juurde, viime läbi haiglate reformi ning arendame välja esmatasandi tervisekeskused, kus on olemas nii ämmaemand, pereõde kui ka füsioterapeut,“ ütles Kruuse.

Kruuse sõnul pakub Reformierakonna eestvedamisel loodav riiklik hambaraviprogramm tuge kõigile abivajajatele. "Tulevikus saavad tööealistest inimestest abivajajad tuge hambaraviks 100 eurot aastas ning pensionärid saavad senist 256-eurost proteeside hüvitist hakata kasutama ka hambaraviks,“ lausus Kruuse.

„Peame väga oluliseks ennetustööd, et hoida juba eos ära erinevaid haigusi, sõltuvusi ning pikendada eestlaste tervena elatud eluiga. Seame sihiks vähendada Eesti alkoholi- ja tubakatarbimist aastaks 2030 võrreldes tänasega poole võrra,“ märkis Kruuse.

Reformierakonna sotsiaalprogramm on peatükk valmivast erakonna 2015. aasta valimisprogrammist, mis kinnitatakse erakonna volikogu poolt jaanuaris 2015.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.