Vargatef ® (nintedaniib) sai Euroopa Liidus kasutusloa

Vargatef® (nintedaniib) sai Euroopa Liidus kasutusloa kaugelearenenud adenokartsinoomiga kopsuvähipatsientide raviks pärast esimese valiku kemoteraapiat

• Nintedaniibi ja dotsetakseeli samaaegsel kasutamisel pärast esimese valiku kemoteraapiat pikenes kaugelearenenud adenokartsinoomiga kopsuvähipatsientide üldise elulemuse mediaan 12,6 kuuni, ainult dotsetakseeli kasutamisel oli sama näitaja 10,3 kuud.

• Nintedaniib sai Euroopa Liidus kasutusloa eelkõige seepärast, et uuringu LUME-Lung 1 (1300 patsiendil 27 riigis) tulemus oli positiivne.

• Euroopa Liidus müüakse nintedaniibi kui onkoloogilist ravimit tootenimega Vargatef®.

Ingelheim, Saksamaa, 27. november 2014 – Firma Boehringer Ingelheim teatas 27. novembril 2014, et Euroopa Komisjon andis loa Vargatefi® (nintedaniibi) müügiks Euroopa Liidu 28 riigis. Vargatefi® kasutamine kombinatsioonis dotsetakseeliga on näidustatud lokaalse kaugelearenenud, metastaseerunud või lokaalse rekurrentse mitteväikerakulise kopsuvähiga (histoloogiliselt adenokartsinoom) täiskasvanud patsientidel pärast esimese valiku keemiaravi. Adenokartsinoom on kõige rohkem levinud kopsuvähi tüüp ning suuremal osal patsientidest diagnoositakse see haigus kaugelearenenud järgus. Enamikul patsientidest progresseerub haigus esimese valiku keemiaravi ajal või järel ning seetõttu on suur vajadus uute tõhusate teise valiku raviviiside järele.

 Nintedaniib on suu kaudu manustatav angiokinaasi inhibiitor, mis pärsib vaskulaarse endoteliaalse kasvufaktori (VEGF), trombotsüütide kasvufaktori (PDGF) ja fibroblastide kasvufaktori (FGF) retseptoritega seotud rakusignalisatsiooni radasid, mis ei ole olulised mitte ainult angiogeneesi, vaid ka tuumori kasvu ja metastaseerumise regulatsioonis.

Nintedaniibi kasutamine kopsu adenokartsinoomide raviks põhineb III faasi juhuslikustatud topeltpimendatud uuringu LUME-Lung 1 tulemustel (avaldatud 2014. a veebruaris ajakirjas Lancet Oncology). Selles uuringus osales 1314 lokaalse kaugelearenenud või metastaseerunud mitteväikerakulise kopsuvähiga patsienti ning neid raviti 3 nädalat kas nintedaniibi (200 mg kaks korda päevas) ja dotsetakseeli (75 mg/m2 kehapinna kohta üks kord päevas) või dotsetakseeli ja platseebo kombinatsiooniga. Nintedaniibi manustamine koos dotsetakseeliga pikendas uuritute üldise elulemuse mediaani rohkem kui üksnes dotsetakseeli kasutamine (12,6 kuud vs. 10,3 kuud), samuti oli esimesel juhul elulemus suurem 24 kuu möödumisel (25,7% vs. 19,1%). Nintedaniibi kasutamisel oli kõrvalnähtude profiil aktsepteeritav ning patsientide üldine tervisega seotud elukvaliteet edaspidi ei halvenenud. Raviskeemis nintedaniibi lisamine dotsetakseelile ei suurendanud märkimisväärselt ravi katkestamise määra.

 Nii uuringu LUME-Lung 1 juht dr Martin Reck kui ka firma Boehringer Ingelheim meditsiiniuuringute juht prof Klaus Dugi pidasid nintedaniibi kasutuselevõttu kopsuvähi teise valiku ravis väga oodatud ja oluliseks arengutähiseks. Vargatef® on Giotrifi® järel teine firmas Boehringer Ingelheim loodud ravim, mida kasutatakse mitteväikerakulise kopsuvähi ravis. Nintedaniib on saanud hiljuti USA Toidu- ja Ravimiametilt (FDA) kasutusloa idiopaatilise kopsufibroosi raviks ning Euroopas on loa saamise protsess jõudnud Euroopa Ravimiameti inimravimite komitee positiivse hinnanguni. Samuti on toimumas mitmed II ja III faasi kliinilised uuringud, et selgitada nintedaniibi kasutamise võimalusi jämesoole, munasarja, neeru ja maksa pahaloomuliste kasvajate ravis. 

Põhjalikuma infot leiate siit: http://www.boehringer-ingelheim.com/news/news_releases/press_releases/2014/27_november_2014_oncology.html

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.