(Sisuturundus) Diabeediravim aitab ennetada ka kardiovaskulaarseid riske

Diabeediravim Victoza® (liraglutiid) aitab lisaks veresuhkru parandamisele ennetada ka kardiovaskulaarseid terviseriske.

2017. aasta juulis kiitis Euroopa Komisjon heaks Euroopa Liidus kehtiva ravimiteabe uuenduse, kinnitades, et diabeediravimi Victoza® toime hõlmab nii veresuhkru kui ka kardiovaskulaarsete terviseriskide ennetamist ja paranemist, mis on II tüüpi diabeediravi lahutamatud osad. Südame- ja veresoonkonnahaigused on diabeetikul 2 kuni 4 korda sagedasemad kui teistel, samuti ka ajuvereringehäired ehk ajuinfarkt või insult.

Mitmeid uusi eeliseid

Diabeediravim Victoza® on ainuke GLP-1 retseptori agonist, mis on inimese GLP-1 retseptori lähedane analoog, mis tõenduspõhiselt hoiab samaaegselt tõhusalt kontrolli all nii veresuhkrut kui ka ennetab raskeid kardiovaskulaarseid tervisehädasid II tüüpi diabeedi ja kõrgenenud kardiovaskulaarse riskiga patsientidel.

Ühtlasi on diabeediravimi eeliseks ka pikem toimeaeg, mistõttu peab diabeedihaige manustama ravimit ainult üks kord päevas. Vastavalt Euroopa Ravimiameti heakskiidule on Victoza® näidustatud täiskasvanute diabeediraviks, lisaks dieedile ja füüsilisele koormusele.

Südame-veresoonkonna haigused on II tüüpi diabeediga inimeste peamine surmapõhjus, neil patsientidel esineb 2 kuni 4 korda suurem risk haigestuda kardiovaskulaarsetesse haigustesse, näiteks südameatakki või insulti. „Teadmine, et on olemas diabeediravim, mis toetab II tüübi diabeediravis kahte olulist faktorit: hoida stabiilsena veresuhkur ja ennetada kardiovaskulaarseid terviseriske, on oluliseks muudatuseks diabeedihaigete ravis, millest patisentidel peab olema võimalus osa saada“, sõnas endokrinoloog dr Marju Past.

Diabeediravimi Victoza® (liraglutiid) tõestatud toime kardiovaskulaarsete riskide ennetamiseks

2010. aastal algas rahvusvaheline randomiseeritud topeltpime uuring, kus osalesid 9340 patsienti II tüüpi diabeediga 32 riigist. Uuring vaatles diabeediravimi Victoza® pikaajalist (3,5–5 aastat) kardiovaskulaarset toimet võrreldes platseeboga. Seda täiendavana standardravile II tüüpi diabeetikutel, kellel esines kardiovaskulaarne haigus või kõrgenenud kardiovaskulaarne risk. Standardravi hõlmas eluviisi muudatuste soovitusi, vere glükoosisisaldust vähendavaid ravimeid (tablettravi ja/või insuliinravi) ja kardiovaskulaarseid ravimeid, mida vajadusel kõiki muudeti või intensiivistati.

Uuringu tulemused näitasid, et uuenduslik diabeediravim Victoza® vähendas 13% võrra südame-veresoonkonna surma, mittesurmava südameataki või ajuinsuldi riski ning 22% võrra kardiovaskulaarse surma riski, kui seda lisati II tüüpi diabeedi ja suure kardiovaskulaarse riskiga inimeste tavaravile võrreldes platseeboga.

Uudise aluseks olnud pressiteadet koos uuringutega saab lugeda siit.

 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.