San Antonios räägiti värsketest uuringutest astmaravi vallas

Astmaravi õnnestumine sõltub mõnikord patsiendi ja arsti vahelisest kommunikatsioonist, et hajutada kahtlusi ravimpreparaatide toime kohta.

Astmaravi õnnestumine sõltub mõnikord patsiendi ja arsti vahelisest kommunikatsioonist- et hajutada kahtlusi ravimpreparaatide toime kohta. Ravisoostumust lastel võib halvendada meeleolu alanemine- nagu näitavad Ameerika Astma- Allergia ja Immunoloogia Akadeemia (AAAAI) aastakonverentsil San Antonios ette kantud uuringud.

Tao Tuan Le uurimisgrupp Johns Hopkinsi ülikoolist on hinnanud- kuidas täiskasvanud järgivad neile määratud ravi inhaleeritavate kortikosteroididega. 58 patsienti vastasid uuringu alguses küsimustikule veendumuste kohta kortikosteroidravi kohta- mille järel jälgiti nende ravisoostumust elektroonilise vahendi abil.

Teadlaste kinnitusel oli peamiseks ravi katkestamise põhjuseks teadmatus kasutatavate ravimite suhtes. Enamasti vastasid patsiendid- et nad on mures tolerantsi tekkimise pärast või kardavad- et võivad tegelikult vajada steroidi väiksemas doosis kui arst välja kirjutanud on. Paljud patsiendid kahtlesid ravimi ohutuses.

Kuna negatiivsed uskumused takistavad astma korralikku ravimist- peavad autorid ravisoostumuse parandamiseks tarvilikuks arstil ja patsiendil omavahel rohkem ja paremini suhelda.

San Antonios peetud konverentsil räägiti ka sellest- et laste depressioonisümptomid vähendavad ravisoostumust arsti määratud preparaatidega.

Bruce G. Benderi juhitud uuringus vaadeldi lapsi- kellel esines vähemalt kaks depressioonisümptomit. Uurijate sõnul vähenes uuringu jooksul ravimite kasutamine oluliselt- ning lõppkokkuvõttes tarvitasid lapsed ära vaid 41-5 protsenti vajalikust ravimikogusest.

Depressiooni põdevate vanemate lastel esines samuti rohkem depressiooni. Haiguslikult alanenud meeleolu on varem leitud olevat täiskasvanute halva ravisoostumuse põhjuseks.<br /> Mainitud uuring kinnitas- et laste halba ravisoostumust põhjustab eelkõige nende endi- mitte vanemate depressioon.

Laste astmaravi uurides leidsid Chicago teadlased veel- et 65 protsenti ehk enamik nendest hoolitseb oma ravimite võtmise eest ise. Uurijate meelest aitab see fakt paremini välja mõelda- kuidas patsiente ravimite võtmise osas õpetada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.