SIIBER

Veidraid lugusid meditsiinist

<strong>Järgmine tervisekaitsjate ohver: SOOL</strong>

Ameerika ja Inglise kohtud kubisevad kohtuasjadest- mis on suunatud inimeste tervist rikkuvate tööstuste vastu. Miljardiprotsessid käivad tubakatööstuse ning kiirtoidurestoranide vastu- kes pakuvad liiga palju- liiga rasvast ja liiga magusat. Nüüd on sihikul soolatootjad ja toitude ülesoolajad- kes ohustavad inimeste tervist.<br /> Ameerikas on aastakümneid olnud nende kampaaniate taga avalike huvide teaduskeskus (Center of Science in the Public Interest)- kes tunnistab- et nüüd asutakse soola kallale.<br /> “Sool on tõenäoliselt kõige tapvam toiduaine-” ütleb teaduskeskuse esindaja Michael Jacobson- kes süüdistab riiklikku toiduainete ja ravimite ametit (FDA) suutmatuse eest rahva tervist ses küsimuses kaitsta.<br /> Inglismaal omakorda käivitati 4 miljoni naelane reklaamikampaania- kus limukas Sid hoiatab nii telekas kui ka trükireklaamis liigse soola tarbimise eest.<br /> Tatine- kuid sõbralik limukas peab inimesteni viima tõsise sõnumi: liigne hulk soola tõstab vererõhku ja teeb sinu südamest tiksuva kellapommi.<br /> Kuid ka “vaenlane” ei maga. Soolatootjate Assotsiatsioon on riikliku kampaania peale maruvihane.<br /> Soolatootjad nimetavad kampaaniat ebakorrektseks ja hävitavaks. Nende sõnul on julm tuua tegelaskujuks tigu- keda aedades tapetakse just soolaga.<br /> Teleklippidest käib läbi sõnum- et sool pole kahjulik ainult tigudele- vaid põhjustab inimestel südameatakki.<br /> Soolatootjad süüdistavad tervisekaitsjaid valede signaalide andmises- kuna kahjulik pole mitte sool- vaid hoopis soola liigtarbimine.<br /> Paraku on ameeriklaste soolatarbimine jõudnud kõikide aegade kõrgeimale tasemele- ulatudes 3-4 milligrammini puhta naatriumini päevas. Kahjutu norm on aga 2-3 milligrammi naatriumi- mis arusaadavamas mõõtmes on teelusikatäis keedusoola päevas.<br /> Niisiis hakkab toiduainete- ja toitlustustööstus vett ja vilet nägema. Vilistajaks on tuhanded südamehaiged hagejad ja vett on vaja juba põhjusel- et see soolane asi ajab ju jooma!

 

<strong>Marutõbi garanteeritud</strong>

NEW YORK. Kaks newyorklast ärkasid hommikul ehmatusega- kui nägid oma magamistoas ringi lendamas nahkhiirt. Kohalikud tervishoiuametnikud sunnivad nahkhiirega tuba jaganuid marutõveravile.<br /> Probleem peitub selles- et nahkhiire avastajad ei taibanud õnnetut looma kinni püüda. Nüüd tuleb ette võtta haiglatee.<br /> Kui teil on kahtlusi- et olete kokku puutunud marutõbe kanda võiva loomaga- peate selle looma kinni püüdma ja uuringutele tooma- teatas Broome’i maakonna tervisekaitseosakond. “Kui te arvate- et nahkhiir võib olla teid puudutanud- siis püüdke ta kinni ja toimetage sellega tegelevate võimude kätte.”<br /> Tervisekaitsjad jagavad nõuandeid- kuidas püüda nahkhiiri. Nad rõhutavad- et uuringute tarvis peab kinni püütud nahkhiire aju terve olema. Seepärast ei soovita tervisekaitsjad kasutada looma tabamiseks reketit- kuna see võib kahtlusaluse liigselt lömastada.<br /> Niisiis tundub loo moraal olevat lihtne: kui teil pole päris selge- kas te ikka puutusite marutõbise loomaga kokku või mitte- siis otsige temaga füüsilist kontakti. Sellisel juhul on asi päris kindel ja teid saab südamerahuga ravile suunata. Muidu tuleb teid suunata ravile- kahtlusenoot hinges.

 

<strong>Haigla maksku ärajäänud seks kinni</strong>

LONDON. 38-aastane lesknaine esitas University College Hospitali vastu hagi- nõudes kahjutasuks umbes 2-2 miljonit krooni.<br /> Kuna hageja arvates suri tema mees haigla süül- siis on just haigla süüdi- et ta ei saa enam oma mehega seksida- edastab Aftonbladet.<br /> 2002. aastal sattus mees röövlite kätte ja sai neilt tugeva löögi pähe. Seejärel viidi mees haiglasse uuringutele- kuid lasti sealt pikemalt süvenemata koju. Kodus heitis mees aga hinge.

 

<strong>Abordilaps</strong>

LONDON. Üks Šotimaa naine lasi teha abordi- kui sai teada- et ootab kaksikuid- nüüd aga kaebas ta kliiniku kohtusse ja nõuab sellelt 250 000 naelsterlingit- kuna üks kaksikutest jäi elama.<br /> Stacy Dow oli 16-aastane- kui sai teada- et on rase. Nüüd tahab ta kohtu kaudu kompensatsiooni “rahalise koorma” eest- mille all ta olla tütart kasvatades kannatanud- kirjutab The Times. Dow- kelle isa pidi leidma endale lisatöö- et aidata lapselast kasvatada- nõuab Tayside’i ülikooli haiglalt nüüd kahjutasu.<br /> Dow’ tütar Jayde sündis 30. augustil 2001 ja on terve laps.<br /> Kliinik tunnistab- et loode jäi elama- kuid kinnitas- et arst kontrollis emakat ega tundnud seal loodet. “Nii palju- kui sai kliiniliselt tuvastada- oli selge- et rasedus on lõpetatud-” teatas kliinik. Samuti leiab kliinik- et 250 000 naelsterlingit- mida Dow välja püüab nõuda- on liiga suur summa.

 

<strong>Eutanaasiakomplekt   apteegist</strong>

BRÜSSEL. Belgia perearstid- kes soovivad patsiendi kodus eutanaasiaprotseduuri läbi viia- võivad nüüd riigi 250 apteegist selleks vajaliku komplekti osta.<br /> Meedikud peavad komplekti eraldi tellima ning sellele isiklikult 24 tunni jooksul järele minema.<br /> Belgia arstid on kurtnud- et patsiendi kodus on eutanaasiat keeruline läbi viia- kuna puudub täpne info toodete- dooside ja protseduuride kohta. 40 protsenti Belgia armusurmadest viiakse läbi haige kodus.<br /> Eutanaasiakomplekt maksab 60 eurot ehk 938 krooni.<br /> Armusurm on Belgias lubatud juhul- kui patsient on lootusetult haige või vigastatud või kannatab pöördumatult füüsiliste või psühholoogiliste piinade tõttu.<br /> Eutanaasia on tingimuslikult seadustatud ka Hollandis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.