Sotsiaalminister Jaak Aab kaalub haigekassa võimu

Sotsiaalminister Jaak Aab tahab lahendada haigekassa eelarve 400
miljoni kroonise puudujäägi ja üle vaadata haigekassa pädevuse.

Vikerraadios antud intervjuus möödunud nädalal ütles Aab- kes ameti tõttu juhib ühtlasi haigekassa nõukogu- et ta ei jaga respublikaanidest arst-poliitikute arvamust- nagu tuleks haigekassa kohe laiali saata.

Sarnaselt Siiri Oviirile- kes sotsiaalministrina tõi ravimipoliitika haigekassast sotsiaalministeeriumi tagasi- kaalub Aab ühe võimalusena raviteenuste hinna kujundamist tuua haigekassast sotsiaalministeeriumi. Enne otsustamist peab olukorda hindama igast küljest- lubas Aab.

Ta lisas- et kaks aastat on ministrile piisav aeg- et haigekassa temaatikas korrektsioone teha.

Haigekassa eelarvedefitsiidi lahendusena näeb Aab haiglate kapitalikulude katmist riigieelarvest- sest ravikindlustuseelarves nii palju reserve pole. Ühtlasi lühendaks lisaraha eraldus ravijärjekordi- kui 13% ravikindlustusmaksu jääb ainult raviks.

Aab rõhutas- et sotsiaalministrina lähtub ta ennekõike patsientide- sotsiaalhoolekannet vajavate inimeste ja töötute huvidest- alles siis vaatab ministeerium haiglate- arstide ja teiste huvisid.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.