UUS RAAMAT: Haige uurimine

Kirjastuselt Medicina on ilmunud raamatu “Haige uurimine” uus, parandatud ja täiendatud trükk.

Kirjastuselt Medicina on ilmunud raamatu “Haige uurimine” uus- parandatud ja täiendatud trükk (esimene trükk ilmus aastal 1996).

Ehkki käsikäes arstiteaduse arenguga on instrumentaalsed uuringud ja laboratoorsed analüüsid muutunud arstitöö oluliseks osaks- jõutakse haiguse jälile esmajoones arstikunsti traditsiooniliste võtetega - vaatluse- auskultatsiooni ja palpatsiooni abil- öeldakse raamatu tutvustuseks. Ilma patsienti põhjalikult küsitlemata ja täpselt kliiniliselt uurimata ei saa arst haigusest õiget pilti ning haige oma probleemidega jääb talle võõraks.

Raamatu “Haige uurimine” autorid on kogenud klinitsistid ja õppejõud ning see on mõeldud eelkõige teatmikuks meditsiiniüliõpilastele- kuid sama hästi on ta abiks igale üld- ja eriarstile- kes oma igapäevatöös uurib ja ravib haigeid.

Raamat on tõlge soomekeelsest teosest “Potilaan tutkiminen” (Kustannus OY Duodecim; 1994- 1996- 1999- 2003). Tõlkija Eve Sooba- keeletoimetaja Tiiu Sulsenberg. Raamatule on eessõna kirjutanud Eesti Sisearstide Seltsi juhatuse esimees Arvo Mesikepp.

Maht 356 lk. Formaat A5. Pehmed- kiletatud- lakaga kaaned.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.