Mullu oli Eestis 69 reisilt pärit nakkushaiguse juhtu

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel diagnoositi Eestis möödunud
aastal 69 reisilt pärit nakkushaiguse juhtu. 2005. aasta nelja
kuuga on aga diagnoositud 38 nakkushaigestumist nakatumisega
väljaspool Eestit.

Eelmise aasta kohta on inspektsioon nakkushaigestumise kindla või võimaliku kohana ära toonud kokku 27 riiki Euroopast- Aasiast- Aafrikast ja Põhja-Ameerikast. Lõuna-Ameerikast ning Austraaliast ja Okeaaniast pärit haigusjuhte mullu ei esinenud.

<strong>Egiptus ja Venemaa<br /></strong>Riigiti diagnoositi eelmisel aastal nakatumist valdavalt ühte-kahte erinevasse haigusesse. Samas on Egiptust ja Venemaad nimetatud viie haiguse puhul ning Lätit ja Soomet võimaliku nakkuskohana neljal korral.<br /><br /> Haigusjuhtude arvult oli mullu suveräänne “liider” Egiptus 20 nakkusjuhuga- neist 14 puhul oli tegemist šigelloosiga.

2005. aasta nelja esimese kuuga on Tervisekaitseinspektsiooni andmetel diagnoositud 38 nakkushaigestumist nakatumisega väljaspool Eestit. Seejuures on peamisteks nakatumise riikideks taas Egiptus- Venemaa ja Soome.

Egiptuses on alguse saanud neli A-viirushepatiidi- viis salmonelloosi ja viis šigelloosi juhtu; Venemaal aga kolm A-viirushepatiidi juhtu- mis on seotud 2004. aastal Pihkvas alanud puhanguga. Soome puhul toob inspektsioon esile 18 Norwalki viiruse (gastroenteriidi) juhtu ühes Pärnu sanatooriumis- mis olid epidemioloogiliselt seotud Soomest saabunud reisijatega.

Lisaks eelnimetatutele on registreeritud veel kaks salmonelloosijuhtu nakatumisega Ukrainas ning aprillis registreeriti Eestis nelja aasta tagant ka üks leetrite juht - nakatumine toimus Ameerika Ühendriikides- haigestunu oli meditsiiniliste vastunäidustuste tõttu vaktsineerimata.

<strong>Soovitused enne reisi<br /></strong>Tervisekaitseinspektsioon soovitab kõigil- kellel seisab ees reis kas soojale maale või ka mujale- olla tähelepanelik hügieenireeglite järgimisel. Juua tuleks ainult pudelisse villitud vett- hoiduda jääkuubikutest- pesta käsi seebiga- mitte süüa pesemata juur- ja puuvilju- ettevaatlikult tarbida termiliselt töötlemata meresaadusi jne.

Inspektsioon tuletab ühtlasi nii reisihuvilistele kui ka -firmadele meelde- et vastavalt nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seadusele peab turismiteenuse pakkuja välisriiki sõitvale isikule nakatumise vältimiseks välisreisil tegema teatavaks külastatavas riigis nakkushaigustesse nakatumise ohu; immuniseerimise või ravimite kasutamise otstarbekuse; võimaluse saada enne reisi arsti nõuannet ja reisi ajal arstiabi ning reisijärgse tervisekontrolli vajalikkuse.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.