Värska sanatoorium ehitab edasi

Möödunud reedel käisid riigikogu esimees Ene Ergma ja
põllumajandusminister Ester Tuiksoo Värska sanatooriumis 30
miljonit krooni maksva tervisevee keskusele nurgakivi panemas.

Mineraalvee ja magevee ravimuda poolest tuntud Värska sanatoorium tähistas oma 25. tegevusaastat uue hotellikorpuse avamisega ja tervisevee keskuse nurgakivi panekuga.

Veekeskuse nurgakivisse jäeti Värska sanatooriumi aktsionäride nimekiri- ajalehed Setomaa- Koit ja Postimees ning veekeskuse projekt CD-l. Värska Veekeskuse juhatuse esimees Leo Kütt pani sinna ka kroonid- eurod ja rublad- et kliendid sealtkandist liikuma hakkaksid- rääkis sanatooriumi müügi- ja turundusjuht Inge Laan pidustuste vahel võetud telefonikõnes.

Külastajaid ehitustegevus ei sega- 165 kohaga sanatoorium saab tegutseda suvelgi täisvõimsusega- kinnitas Laan.

Värska sanatooriumi uut hotellikorpust avades arutles riigikogu esimees Ene Ergma- kas Setumaa tahabki nii palju turiste puhtasse ja puutumatusse loodusesse. Ergma soovitas saavutada balanss looduse ja turistide vahel.

Vastvalminud majutuskorpus maksis 7-8 miljonit krooni ja seda aitas ehitada 3-1 miljoni krooniga Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus- ütles Värska Sanatooriumi müügi- ja turundusjuht Inge Laan. “Suur töö on ära tehtud ja silmale ilus-” tunnistas Laan.

Korpuses on 26 ühekohalist tuba- kuus sviiti- seminariruum ja bürooruumid (sinna kolis müük ja raamatupidamine; seal on ka sanatooriumi direktori Vello Saare kabinet). Vabanenud bürooruumide asemel on kavas ehitada võimlemissaalid.

Rajoonide majanditevahelise põllumajandustöötajate sanatooriumina “Värska” alustanud asutus võttis esimesed ravialused vastu 3. mail 1980.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.