Füsio- ja tegevusterapeudid saavad õppimisaega juurde

Rehabilitatsioonimeeskondades töötavad füsioterapeudid, tegevusterapeudid ja teised meeskonnaliikmed saavad kõrghariduse omandamiseks pikendust vastavalt kolm kuni seitse aastat, kui riigikogu kinnitab äsja valitsuses arutelul olnud sotsiaalhoolekande seaduse muudatused.

Rehabilitatsioonimeeskondades töötavad füsioterapeudid- tegevusterapeudid ja teised meeskonnaliikmed saavad kõrghariduse omandamiseks pikendust vastavalt kolm kuni seitse aastat- kui riigikogu kinnitab äsja valitsuses arutelul olnud sotsiaalhoolekande seaduse muudatused.

Valitsuskoalitsiooni 17. mail algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muudatuse tingib asjaolu- et kvalifitseeritud füsioterapeutide ja tegevusterapeutide puuduse tõttu ei saa rehabilitatsioonimeeskonnad osutada teenust- selgitavad seaduseelnõu seletuskirja autorid. Seetõttu kavatsevad seaduseandjad pikendada rehabilitatsioonimeeskonnas juba töötavate või tööle hakkavate spetsialistide haridusnõuete vastavusse viimise tähtaega.

Näiteks füsioterapeudina võivad rehabilitatsioonimeeskonnas töötada kõrghariduseta füsioterapeudid kuni 2008. aasta 1. juulini.

Sotsiaalministeerium tegi eelnõu asjus ettepaneku- et sama tähtajani võiks rehabilitatsioonimeeskonnas lubada töötada nendel füsioterapeutidel- kellel on õenduse keskeriharidus ja kes on spetsialiseerunud taastusravile või füsioteraapiale.

Tegevusterapeudina võivad eelnõu järgi töötada kõrghariduseta spetsialistid 2012. aasta 1. juulini- sest sellel erialal võetakse vastu uusi tudengeid üle aasta.

Tegevusterapeutide liidu hinnangul ei ole otstarbekas taganeda kõrghariduse nõudest- sest see on väga vajalik kvaliteetse teenuse osutamiseks- nagu võib lugeda eelnõu seletuskirjast.

Sotsiaalministeeriumi ettepanekul pikendatakse haridusnõuete vastavusse viimise tähtaega ka rehabilitatsioonimeeskonna psühholoogil- sotsiaaltöötajal ja eripedagoogil- kellel kõigil peab olema kolme aasta pärast kõrgharidus.

Rehabilitatsiooniteenus on kõrgemat kvalifikatsiooni kandev hoolekandeteenus- selgitavad eelnõu seletuskirja koostajad. Rehabilitatsioonimeeskonna liikmed peavad suutma hinnata multiprobleemsete inimeste sotsiaalseid ja tervislikke vajadusi- toimetulekut ja tegevusvõimet; suutma juhendada ning nõustada inimest- tema pereliikmeid- kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajaid- õpetajaid ning teisi teenuse osutajad. Teiste spetsialistide juhendamine eeldab- et rehabilitatsiooniasutuse spetsialist on vähemalt sama või kõrgema haridustasemega- märgivad eelnõu seletuskirja autorid.

Eestis on 51 rehabilitatsiooniteenuse osutajat.

 

****************************************

<strong><u><br /> Rehabilitatsioonimeeskond:</u></strong>

Meeskond koosneb vähemalt viiest eri eriala spetsialistist: psühholoog- arst- sotsiaaltöötaja-<br /> tegevusterapeut- õde- füsioterapeut- eripedagoog- logopeed ja/või pedagoog.

<em>Allikas: Sotsiaalhoolekande seadus</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.