JUHTKIRI:

Neli kuldkala korraga

<strong>Neli kuldkala korraga</strong>

Kuidas valmistada heameelt sotsiaalminister Jaak Aabile? Aga palun - kinkige talle korraga neli kuldkala- kellest igaüks täidab kolm soovi - ning ongi Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkus tagatud. Saab kõik üksteist väljakäidud ettepanekut ühekorraga ellu viia ning jääb üks soov veel ülegi...

Paraku on kuldkaladega siinkandis kehvad lood. Aga kuidas siis ikkagi täita kolme aastaga 700 miljoni krooni suuruseks paisuda ähvardavat haigekassa eelarveauku? Sotsiaalministeerium on oma esialgsed ettepanekud selleks teinud. Neid arutavad nüüd edasi koalitsiooninõukogu- valitsus ja haigekassa nõukogu. Ning kahtlemata on ka igal tavameedikul oma arvamus- milline ministeeriumi ettepanekutest just see kõige õigem võiks olla.

Poliitika on poliitika ning selle nurga alt vaadates on tõenäoliselt suuremat poolehoidu sotsiaalministeeriumi ettepanekutele oodata küüslauguvalitsuse poolelt. Ja suuremat vastuseisu siis omakorda opositsioonilistelt ringkondadelt.

Kritiseerida on võimalik mitut moodi. Ka nõndamoodi- et tulla ise välja veel hoopis julgemate ettepanekutega. Sotsiaaldemokraadid näiteks on välja pakkunud tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise- et üldarstiabi eest hakataks tasuma riigieelarvest selleks ette nähtud vahenditest. See hoiaks nende hinnangul kokku üle 600 miljoni krooni aastas.

“Sotsiaalminister Jaak Aabi ettepanekud on siiani tähendanud vaid vaesuse ümberjagamist. Meie soovime tervishoiusüsteemi tuua hädavajalikku lisaraha-” põhjendas eelnõu autor- endine sotsiaalminister Eiki Nestor.

Haigekassa rahakoti poolt vaadates on tegemist kahtlemata imposantse kokkuhoiusummaga- kui see muudatusettepanek läbi peaks minema. Eriti selles valguses- et ministeeriumi ettepanekud püüavad eelarveauku täita parimal juhul paarisaja miljoni krooniste “nõksudega”.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.