LÜHIUUDISEID

Valmis infotrükis erivajadustega noortele

7. juuni esitles organisatsioon Eesti Punase Risti (EPR) Tallinna Seltsi Noored vastset brošüüri “Üheskoos”- mis on koostatud erivajadustega noortele.<br /> Tallinna linnavalitsuse teatel algas EPRi Tallinna Seltsi Noorte ja erivajadusega noorte ühisprojekt “Üheskoos” veebruaris. Selle käigus külastati puuetega noorte haridusasutusi ning uuriti nende töö- ja vaba aja veetmise võimalusi eesmärgiga hankida võimalikult palju vaimse puudega noorte tegevust hõlbustavat teavet ja anda see välja noortele vajaliku abimaterjalina. Väljaanne koondab hariduse- tööhõive- vaba aja veetmise alast teavet ja erinevat abiinfot. Trükise tiraaž on 2000 ning seda levitatakse Tallinna linnaosade valitsuste ning haridus- ja meditsiiniasutuste kaudu.

 

<strong>Emmaste naised muretsesid haiglale mullivanni</strong>

Emmaste valla kahe naise - Helje Ugami ja Karina Kääri - algatus muretseda Hiiumaa haiglas sünnitavatele naistele valude leevendamiseks mullivann jõudis sihile sõltumata vähesest annetusaktiivsusest- kirjutas Hiiu Leht.<br /> Mullivann paigaldati sünnitusosakonna sünnitustuppa täpselt lastekaitsepäevaks- 1. juuniks. Annetusi selle heaks oodatakse aga jätkuvalt- sest vajaminevast 40 000 kroonist oli juuni alguseks koos vaid umbes kolmandik.<br /> Läinud nädalal andis aga ajalehe teatel oma kingituse - uue sünnituslaua ja seadme sünnitustegevuse jälgimiseks - haigla sünnitusosakonnale üle väliseestlane Hillar Tuiskvere.

 

<strong>Aidsifondid piiravad Eestile antavat abi</strong>

Eesti on ÜRO hinnangul piisavalt arenenud majandusega riik- et aidsivastane võitlus edaspidi ise kinni maksta- vahendas BNS Postimeest.<br /> “Seni on finantseeritud aidsivastast tegevust ja ka ravi välisfondide abil-” ütles hiljuti ÜRO peaassamblee aidsiteemalisel eriistungil osalenud sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet ajalehele. “Järgmistel aastatel on meil kohustus rahastada kogu aidsivastast tegevust riigieelarvest.”<br /> Normeti sõnul ei saa Eesti enam väita- et kuna epideemia levik on kiire- aga majandusnäitajad mitte eriti head- on ta abivajaja riik. “Täna oli kindel sõnum- et riigid- kellel on keskmisest parem majandus- peavad ise panustama- mitte lootma teiste abile-” ütles ta.<br /> Normet lisas- et vähemalt kaks aastat on Eestil lootust saada abi ÜRO juures tegutsevalt Global Fundilt.<br /> Aastate jooksul on Eestis BNSi teatel registreeritud 4738 HI-viiruse kandjat ja 73 aidsihaiget.

 

<strong>Ministri nõunikuks sai Kaimo Olesk</strong>

30. maist töötab keskerakondlasest sotsiaalministri Jaak Aabi nõunikuna Kaimo Olesk (29). Samuti keskerakonda kuuluv Olesk hakkab Aabi nõustama eelkõige töövaldkonna küsimustes- teatas BNSile sotsiaalministeeriumi pressiesindaja.<br /> Olesk on töötanud Tallinna tööhõiveameti õppeosakonna juhataja ja Tallinna Kristiine teeninduskooli täiendõppe osakonna juhatajana. Ta on lõpetanud Tallinna I keskkooli- õppinud majandusõigust I Studiumis ning õpib praegu eraakadeemias NORD neljandal kursusel. Täiendkoolitustest on Olesk läbinud Helvetia Balti Partnerite OÜ juhtimise ja projektijuhtimise ning projektijuhtimise õpetamise metoodika koolituse.

 

<strong>Lastehaigla toetusfond tänas toetajaid</strong>

Tallinna lastehaigla toetusfond korraldas lastekaitsepäeval- 1. juunil Tallinna raekojas piduliku tänuõhtu annetajatele. Meeles peeti meenete ja tänukirjadega nii aastate toetajaid- 2004. aasta sponsoreid- kuld- ja hõbesponsoreid kui ka toetusfondiga ühekordselt koostööd teinud firmasid ja eraisikuid. Selle kuu lõpuni kestab toetusfondi heategevuslik meediakampaania- millega toetatakse lastehaiglale transportkuvöösi ja vastsündinute aju-uuringute ultraheliaparaadi muretsemist.

 

<strong>Eestisse tuleb teine rühm Beslani lapsi</strong>

Eesti Punasele Ristile (EPR) laekunud annetusraha eest saabub Eestisse 33 Beslani terrorirünnakus kannatada saanud last ja nende vanemat. Rühm peaks Eestisse jõudma 18. juunil ning veetma Haapsalu Laine sanatooriumis kahenädalase taastusravipuhkuse- teatas BNS.<br /> Samas sanatooriumis läbis aprillis kolmenädalase ravikuuri 22 Eestisse saabunud pantvangitragöödias kannatanud last koos 25 saatjaga.<br /> EPRi peasekretäri Riina Kabi sõnul on kannatanud lapsed siiani tugevas traumajärgses seisundis- millest väljumine kestab veel kaua. “On selge- et meie nende õudusunenägusid ja hirme sajaprotsendiliselt ära võtta ei saa- aga saame neid vähendada-” ütles ta BNSile.<br /> Septembri algul aset leidnud pantvangidraamas sai kannatada 1015 inimest- kellest 700 olid lapsed. Vahejuhtumis hukkus väidetavalt üle 300 inimese.<br /> Beslani laste toetuseks laekus Eesti Punasele Ristile<br /> 1 543 807 krooni- sh valitsuse poolt 300 000 krooni.<br /> Peagi saabuva rühma vastuvõtmiseks on Punane Rist kavandanud 698 153 krooni- eelmise grupi sõidukulude- ööbimise- toitlustamise- ravi ning kultuuriprogrammi peale kulus 866 535 krooni.

 

<strong>Järvamaa haigla investeerib ridamisi</strong>

Järvamaa haigla soetas uue videogastroskoobi- suuremaid investeeringuid on haiglal kavas lähiajal veelgi.<br /> Kirurg Mihhail Feštšin ütles Järva Teatajale- et vana gastroskoop oli töös viis aastat ja sellega on tehtud ligi 3000 protseduuri. “Sellega kannatab veel töötada- kuigi ta vajas kogu aeg remonti. Et remont läks kalliks - viimati küsiti 50 000 krooni -- otsustasime osta uue.” Feštšini sõnutsi on uue gastroskoobi kasutamine patsiendi jaoks mugavam- samuti paraneb pildi kvaliteet ning protseduuriks kulub vähem aega.<br /> Uus videogastroskoop maksis 440 000 krooni. Järvamaa haigla peaarst Andres Müürsepp ütles ajalehele- et suuremaid investeeringuid on haiglal kavas veelgi.<br /> Näiteks stomatoloogiaosakond saab uue panoraamröntgeni masina- mis maksab 270 000 krooni- röntgenikabinet uue ilmutusautomaadi- mis maksab 80 000 krooni. Samuti soetatakse kolm uut monitori haigete jälgimiseks- mis kokku maksavad 300 000 krooni- ning haigete pesemisraami- mis maksab 48 205 krooni.<br /> “Kõige rohkem kulutame kiirabiautodele: ostame kaks uut- mis maksavad kokku üle kahe miljoni krooni-” lisas Müürsepp.

 

<strong>Leedu ravimiturg kasvab hoogsalt</strong>

Leedus moodustas 2004. aastal ravimite jaemüügiturg 1-2 miljardit litti (üle 5-4 miljardi krooni)- mis on 14-1 protsenti enam kui 2003. aastal- vahendas BNS maailma tervishoiu-uuringute organisatsiooni IMS Health edastatud andmeid.<br /> Tänavu esimeses kvartalis kasvas Leedu ravimite jaemüügiturg eelmise aasta sama ajaga võrreldes 17 protsendi võrra 277-95 miljoni litini ehk ligi 1-26 miljardi kroonini. Kasv oli märgatavalt kiirem kui naaberriikides Lätis ja Eestis- kus selle aasta esimeses kvartalis kasvas ravimite jaemüük vastavalt 11 ja viis protsenti.

 

<strong>Sanitas ehitab uue ravimitehase</strong>

Leedu ravimitootja Sanitas kuulutas 1. juunil välja rahvusvahelise konkursi uue ravimitehase ehitamiseks- milleks on eraldatud vahendeid ka Euroopa Liidu (EL) tõukefondidest.<br /> Investeerimisfirmale Invalda kuuluva Sanitase peadirektori Saulius Jurgelenase sõnutsi kuulutatakse teine konkurss välja tehase sisustamiseks ja seadistamiseks. Ta ütles- et kuna kõik projektid on kooskõlastusstaadiumis- ei tahtnud Sanitas protsessi pidurdada ning firma alustas tehase ehitaja otsimist- kirjutas BNS.<br /> Peadirektori sõnul oodatakse pakkumisi ravimitehase ehitamiseks kaks nädalat- pärast seda kinnitab Sanitase valiku agentuur- mis haldab ELi tõukefondide abirahasid.<br /> Tehase ehitus läheb BNSi teatel maksma ligikaudu 40 miljonit litti (181 miljonit krooni)- millest 16 miljonit litti (72-5 mlj kr) saadakse ELi tõukefondidest. Sanitase eelmise aasta käive oli auditeeritud andmetel 43 miljonit litti ja puhaskasum 4-7 miljonit litti.<br /> Mõni päev varem oli ettevõte teatanud- et kavatseb korraldada uue aktsiaemissiooni ning aktsiate müügist loodetavalt laekuva 20 miljoni liti ehk umbes 90 miljoni krooni eest osta Slovakkia ravimifirma Hoechst-Biotika.

 

<strong>Tamro müüs Eestis nelja kuuga enam kui 200 miljoni eest</strong>

Soome ravimikontsern Tamro Group teatas- et kontserni Eesti tütarettevõtte müük kasvas selle aasta esimese nelja kuuga 19 protsenti 14 miljoni euro ehk ligi 220 miljoni kroonini- vahendas BNS. Tamro Groupi netokäibest moodustab Tamro Eesti OÜ käive ühe protsendi.<br /> Tamro kasvatas BNSi teatel oma turuosa Eesti ravimiturul 32 protsendini. Turg kasvas avalike andmete ja Tamro hinnangul esimeses kvartalis eelmise aasta sama ajaga võrreldes viis protsenti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.