Raplamaa seisab oma üldhaigla eest

Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) täiskogul andis
maakonnahaigla peaarst Sulo Puusta ülevaate asutuse tööst ja
plaanidest- tehes omavalitsejatele ettepaneku seista vastu
üldhaigla muutumisele kohalikuks haiglaks.

Ajaleht Nädaline nimetas Puusta põhisõnumiks seda- et vastavalt Eesti haiglavõrgu arengukavale on Rapla haigla kuni 2009. aastani üldhaiglate- 2010. aastast aga kohalike haiglate loetelus. Sellele plaanile on peaarsti sõnul vaja otsustavalt vastu seista.

Sulo Puusta selgitas- et levinud hoiaku kohaselt ei võta spetsialistid kohalikku haiglat tõsiselt ega soovi juba praegu sellistesse haiglatesse tööle tulla: valitseb ebakindlus süsteemi suhtes- peateguriks ei olegi palk. Ta prognoosis- et kohaliku haigla majandamine muutub sellises olukorras väga keerukaks- sest üldkulu ei sõltu haigla tüübist.

Puusta tegi ühtlasi ettepaneku saata oma seisukohtade selgitamiseks kirjalik pöördumine sotsiaalministrile. Rapla vallavanem Aare Heinvee toetas seda: “Kuni Rapla haiglat pole tähtajatult kinnitatud üldhaiglaks- tuleks kas või igal aastal niisugune pöördumine saata.”

Pöördumises sotsiaalminister Jaak Aabi poole taotlevad Raplamaa omavalitsused valitsuse määruse “Haiglavõrgu arengukava” muutmist ning paluvad SA Rapla Maakonnahaigla jätta üldhaiglate loetellu tähtaega määramata ning täpsustada vastavalt kohalike haiglate loetelu.

“Rapla haigla kui üldhaigla praegusele tegevusele tähtaja määramine on tekitanud keeruka olukorra- mis väljendub eelkõige spetsialistidega komplekteerimise perspektiivi küsimustes. Tegutsedes üldhaiglana kuni 31. detsembrini 2009. a on haigla sunnitud investeerima kallihinnalisse meditsiiniaparatuuri- milleks puudub edaspidi vajadus- kui tegutsetakse kohaliku haiglana. Leiame- et millegagi ei ole põhjendatud Rapla maakonna elanike eriarstiabi kättesaadavuse halvendamine aastast 2010-” osundab Nädaline ROLi esimehe Kalle Toometi allkirjaga pöördumist.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.