Ravimiamet on pannud paika antibiootikumid

Et ravimiseadus keelab antibiootikumide näidiste andmise, siis on Ravimiamet seaduserikkumiste vältimiseks fikseerinud antibiootikumideks loetavad ravimid.

Et ravimiseadus keelab antibiootikumide näidiste andmise- siis on Ravimiamet seaduserikkumiste vältimiseks fikseerinud antibiootikumideks loetavad ravimid.

Ravimiseaduse paragrahvi 85 (Ravimireklaam ravimite väljakirjutamise õigust omavatele isikutele- proviisoritele ning farmatseutidele) lõige 6 sätestab- et narkootiliste ja psühhotroopsete ravimite ning antibiootikumide näidiseid ei ole lubatud kellelegi anda- osundatakse Ravimiameti veebilehel.

Narkootilised ja psühhotroopsed ained on ameti teatel loetletud sotsiaalministri 1997. a 4. novembri määruse nr 39 “Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning eriarvestusele kuuluvate ainete meditsiinilisel ja teaduslikul eesmärgil käitlemise- sellealase arvestuse ja aruandluse korra ning lähteainete nimekirjade kinnitamine” lisades 1-4.

Kuna antibiootikumi mõiste ei ole aga õigusaktides defineeritud- pidas Ravimiamet ravimite farmakoloogiliste omaduste ning ravimiseaduse vastava sätte eesmärgi alusel põhjendatuks lugeda keelatuks kokku veerandsajasse ATC klassifikatsiooni ravimirühma kuuluvate ravimite näidiste andmine (vt allolevat loetelu).

Lähemat teavet saab vajaduse korral Ravimiametist e-postiga <a href="mailto:sam@sam.ee">sam@sam.ee</a>- öeldakse ameti veebilehel.

<br /><strong>MU</strong>

 

<strong><u><br /> Näidisena ei tohi jagada antibiootilisi ravimeid:</u></strong>

* A01AB - Mikroobivastased ained suuõõne lokaalseks raviks (v.a antiseptilised ained)<br /> * A02BD - Kombinatsioonid <em>Helicobacter pylori</em> eradikatsiooniks<br /> * A07A - Sooleinfektsioonide vastased ained<br /> * D01AA - Antibiootikumid<br /> * D01AC - Imidasooli derivaadid<br /> * D01AE15 - Teised seentevastased ained paikseks kasutamiseks- terbinafiin<br /> * D01AE16 - Teised seentevastased ained paikseks kasutamiseks- amorolfiin<br /> * D06 - Antibiootikumid ja kemoterapeutikumid dermatoloogias kasutamiseks<br /> * D07C - Kortikosteroidid- nende kombinatsioonid antibiootikumidega<br /> * D10AF - Infektsioonivastased ained akne raviks<br /> * G01AA - Antibiootikumid<br /> * G01AE - Sulfoonamiidid<br /> * G01AF - Imidasooli derivaadid<br /> * G01AG - Triasooli derivaadid<br /> * G01BA - Antibiootikumid ja kortikosteroidid<br /> * G01BE - Sulfoonamiidid ja kortikosteroidid<br /> * J - Infektsioonivastased ained süsteemseks kasutamiseks<br /> * P01AB - Nitroimidasooli derivaadid<br /> * R02AB - Antibiootikumid<br /> * S01A - Infektsioonivastased ained<br /> * S01C - Põletiku- ja infektsioonivastaste ainete kombinatsioonid<br /> * S02A - Infektsioonivastased ained<br /> * S02C - Kortikosteroidide ja infektsioonivastaste ainete kombinatsioonid<br /> * S03A - Infektsioonivastased ained<br /> * S03C - Kortikosteroidide ja infektsioonivastaste ainete kombinatsioonid

<em>Allikas: Ravimiamet</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.