Tegevusterapeutide vägi kasvab üle aasta

3. juunil lõpetas Tallinna meditsiinikooli teine lend tegevusterapeute, 15 ülõpilast, kes õppisid neli aastat rootslaste toetatud õppekava järgi.

3. juunil lõpetas Tallinna meditsiinikooli teine lend tegevusterapeute- 15 ülõpilast- kes õppisid neli aastat rootslaste toetatud õppekava järgi.

Juunis lõpeb Rootsi Tegevusteraapia Assotsiatsiooni ja Tallinna meditsiinikooli kolm aastat kestnud koostööprojekt tegevusterapeutide õpetamisel. Projekti rahastas Rootsi tervishoiusüsteemi Ida-Euroopa komitee.

Tallinna meditsiinikooli tegevusteraapia õpetaja Lia Lasn ütles- et 3.-4. juunini Eestis viibinud Rootsi Tegevusteraapia Assotsiatsiooni president Inga-Britt Lindström ja emeriitprofessor Chris Henriksson näevad nagu Eesti poolgi vajadust koostööd jätkata. Edasiseks tegevuseks tuleb leida raha.

Lia Lasn selgitas- et meditsiinikoolis läbivad tegevusterapeudid nelja aastaga diplomiõppe (kuigi Bologna deklaratsiooni kohaselt soovitakse kasutada süsteemi- kus diplomiõpe kestab kolm aastat ja sellele järgneb kaks aastat magistriõpet). Nüüd on väga vajalik arendada magistri- ja doktoriõpet koostöös Balti riikidega- Rootsi Tegevusteraapia Assotsiatsiooniga- Oulu ametikõrgkooliga ning kasutades ka Euroopa tegevusterapeutide koostöövõrgustiku ENOTHE tuge- rääkis Lasn.

Praegu on Tallinna meditsiinikoolis kaks tegevusteraapia õpetajat - Karin Lilienberg ja Lia Lasn. Osalt ka õpetajate vähesuse tõttu võtab Tallinna meditsiinikool tegevusterapeute vastu üle aasta-  seega alles 2006. aasta suvel.

Eesti vajab orienteeruvalt 800 tegevusterapeuti ja praeguseks on Tallinna meditsiinikooli lõpetanud 32 kõrgharidusega tegevusterapeuti- nentis Lasn.

“Eestimaal on üks valulik koht - inimesed ei tea- mida tegevusterapeut tema heaks teha saab-” ütles Lasn. “Kui inimesed teaksid- kuidas tegevusterapeut saab nende iseseisvust ja elukvaliteeti parandada- siis tekiks juurde ka tegevusterapeutide töökohti ning saaks kooli vastuvõttu suurendada.”

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.