Noorarstid lähevad hulgakesi välismaale

Arstiteaduskonna dekanaadi juhataja Tuuli Ruusi hinnangul pole
ühelgi varasemal aastal olnud nii palju vastseid arstiteaduskonna
lõpetajaid- kes on otsustanud siinse residentuuri asemel kohe Soome
tööle minna.

Dekanaadi juhataja jutu järgi teevad soomlased viimasel ajal tudengite hulgas jõulist reklaami ja värbamistööd. “20 ja 25 vahel on neid tänavusi lõpetajaid- kes kohe välismaale- eeskätt Soome tööle lähevad. Lisaks välistudengitele-” ütles Ruus. “Varem nii massilist minemist pole olnud.”

Tema sõnul aitab kindlasti kaasa- et paljud on õppimise ajal juba Soomes töötanud ning seegi- et ees ootab palju tuttavaid Eesti arste.

Euroopa Liidu tingimustes aga oligi ju oodatav- et noored lähevad- ei pidanud Ruus seda suureks üllatuseks. “Kusjuures lõpetajad mainisid- et sageli pole põhjus üldse rahas- vaid pigem selles- et välismaal suhtutakse residenti oluliselt paremini kui siin. Ja tegutsemisõigusi on rohkem.”

Eesti noorarstide välismaale tööle minemist hõlbustab ka kohustus registreerida end Tervishoiuametis- saadav registreerimistunnistus teeb välismaal tööpaberite ajamise lihtsamaks.

Arstiteaduskonna arstiõppe lõpetas tänavu 106 inimest. Nende hulgas oli 17 välisüliõpilast- peamiselt soomlased. Ülejäänud 89-st ainult 64 soovib residentuuri astuda- mõned ka doktorantuuri. Ruusi sõnutsi on residentuuri astumiseks avaldusi esitatud siiski piisavalt- kui varasemate aastatega võrrelda.

Arstiteaduskonna veebilehe järgi oli 20. juuniks kokku 110-le residentuurikohale esitatud 174 avaldust- keskmine konkuruss oli seega 1-58 inimest kohale. Suhteliselt enim tahtjaid oli dermatoveneroloogia erialale (viis avaldust ühele kohale). Järgnesid neurokirurgia ning plastika- ja rekonstruktiivkirurgia (mõlemal juhul neli inimest ühele kohale).

Alla ühe oli konkurss selleks ajaks jäänud patoloogia- ja kohtuarstiteaduse erialal (kolm avaldust neljale kohale) ning töötervishoiu erialal (kaks avaldust kolmele kohale).

<br /><strong>PEEP TALIMAA<br /></strong><a href="mailto:peep@mu.ee">peep@mu.ee</a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.