Kan­na­bi­sest võib saa­da ka põ­le­ti­ku­li­se soo­le­hai­gu­se ra­vi­meid

Briti teadlased on leidnud- et kannabisel baseeruvad ravimid
võivad olla efektiivsed ka põletikulise soolehaiguse puhul-
kirjutavad HealthDay News ja BBC.

Bathi Ülikooli teadlaste uuringu tulemused võivad selgitada- miks mõned soolehaigusega patsiendid on saanud kanepi tarvitamisest oma vaevustele leevendust.

Dr Karen Wright ja tema kolleegid uurisid nii tervete kui soolehaigusega inimeste sooleepiteelis CB1 ja CB2 retseptorite esinemist. Leiti- et Crohni tõbe või haavandilist koliiti põdevate patsientide soolestikus esineb CB2 retseptoreid oluliselt rohkem. Retseptorite hulk suurenes ka haiguse progresseerudes.

Wrighti sõnul on sellega esmakordselt saadud tõendeid- et väga selektiivsed kannabisest pärinevad ravimid võivad olla tulevikus kasulikud põletikulise soolehaiguse ravis. Taimne kannabis on oma psühhoaktiivsete toimete ning legaalsete piirangute tõttu raviks sobimatu- kuid sünteetiliste ravimite väljatöötamist peab Wright reaalseks.

Uuringu esialgseid tulemusi on väga lubavateks ning põnevateks nimetanud ka teised teadlased. Edasiste kliiniliste uuringute korraldamist julgustas teiste seas dr John Zycheck- kes sai hiljuti kahe miljoni inglise naela (ligi 45 miljoni krooni) suuruse grandi kannabinoidide kasutusvõimaluste uurimiseks <em>sclerosis multiplex</em>’i ravis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.