Maovaevustest võib vabaneda ka energeetilise massaaži läbi

1970ndate aastate lõpus ja 1980ndate alguses Tartus gastroenteroloogia haiglas massöörina töötanud Evi Kahre oli toona sageli tunnistajaks spetsialistide nõutusele: kõik uuringud on tehtud, aga midagi ei leitud. Diagnoos – neuroos. Niisugused patsiendid saadeti siis massööri juurde.

1970ndate aastate lõpus ja 1980ndate alguses Tartus gastroenteroloogia haiglas massöörina töötanud Evi Kahre oli toona sageli tunnistajaks spetsialistide nõutusele: kõik uuringud on tehtud- aga midagi ei leitud. Diagnoos - neuroos.

Niisugused patsiendid saadeti siis massööri juurde. “Nii oligi. Massaaži järel- tõepoolest- valud kadusid- inimene lahkus haiglast rõõmsameelsena-” tunnistab hiina meditsiini viljelev Evi Kahre.<br />

<strong>Kas maovalu on siis kuidagi stressiga seotud?</strong>

"Tihtipeale just stress vallandab maoprobleemid: kas valude- puhitiste või röhitistena. Organismi keskus läheb paigast ära. Magu on toidu vastuvõtja ja põrn on selle jagaja ehk siin toimubki meie alkeemia. Me sööme ju selleks- et saada energiat. Aga stressi tagajärjel võib inimese söögiisu liialt tõusta või ka hoopis kaduda.<br /> Inimese energeetilisel kehal on üks resonaator nimega “karm ülekandumine”- mis tuletab meelde- et toit- mida maa pakub- on vahend- mis võimaldab inimesel läbi käia oma tee. Toituma peab parajalt- hädavajalikult. Toit ei saa täita tühjust- mis kuulub teisele tasandile.<br /> Üle 40-aastastel soovitatakse masseerida resonaatorit nimega “jumalik maine ükskõiksus”; see on ka elustamise ja rehabilitatsiooni punkt- mis aitab toidu imendumisel ja muundumisel- et see muutuks kiiresti energiaks. Seega enne suurt söömist soovitatakse seda resonaatorit massaažiga mõjutada. Paljudel juhtudel me sööme- aga ei saa sellest energiat. Nagu mõni puu ei anna põledes nii palju soojust kui teine."

<strong>Leidub ehk veel mõni soovitus?</strong>

"Naba ja rinnaku vahel asetseb kolm resonaatorit ehk “kolm katelt”. Vanematel inimestel soovitatakse seda piirkonda soojaks hõõruda- et “katlad” oleksid töös. Sellega tugevdame mao tuld ja hävitame saastavad ained: bakterid ja viirused. Meil- põhjamaa inimestel- on just seedetegevuse kütus väheefektiivne- leige - ei ole piisavalt tuld. Siis soovitataksegi toiduainetest kasutada näiteks ingverit- mis seedetegevuse kütusele hoogu annaks- et alkeemia saaks toimida.<br /> Väga tõhus abinõu on seljamassaaž- sest selja peal on kõikide organite funktsiooni- ja psüühikapunktid. Kui maoga tekib probleeme- siis ei pruugi see kohe organtasandil väljenduda- aga energeetiliselt on seda juba tunda - kas valu või halva enesetundena. Seljamassaažiga kaovad tihti kõik need kaebused."

<strong>Mis siis tegelikult toidab: kas maitse või toidu hulk?</strong>

"Ikka maitse- mitte hulk. Igale organile vastab oma kindel maitse. Neerudele soolane- maksale hapu- maole magus- kopsule vürts ja südamele mõru. Milline maitse on praegu kõige enam levinud?"

<strong>Midagi teravat ikka. Pakuksin- et vürtsine.</strong>

"Praegust aega iseloomustab kolm maitset: magus- hapu ja soolane. Kõik nad on vastavuses psüühikaga: kinnismõttelisus- viha- vägivald ja otsustamatus. See on see maailm- kus me praegu elame. Aga rõõm on ju see- mis elu edasi viib."

<strong>Kuidas seda siis saavutada?</strong>

"Igas päevas peaks meil olema erksust- ärksust- üllatust- parajat kehalist koormust. See olekski rõõmu allikas- mis toidab meie imperaatorit - südant. Ja olekski kogu meie impeerium terve.<br /> Söömist ei tohiks kunagi lõpetada jäätisega. Muidu seiskub kogu protsess. Külmad toidud raiskavad meie sisemist tuld ja me ei saa seda tuld kasutada organite õigeks tööks. Selle asemel võiks lõpetada kuuma mõru musta kohviga.<br /> Mõru kohv vastab meie eluteljele. Nimelt- must vastab veele- kus on meie eluläte- ja mõru vastab tulele- mis esindab kulminatsiooni. Meie keha koosneb suures osas veest ja tema olemuseks on soojus. Sellega korrastamegi oma elutelge. Et me ei vihastuks nii äkiliselt- et vererõhk ei tõuseks ega süda puperdaks. Ehk teisiti öeldes: elaksime harmoonias.<br /> Kuuma musta kohviga söögikorra lõpetamine ei lase niiskusel meis seiskuda ja seega energia liikumist takistada. Põrn on ju niiskuse jagaja. Aga obsessioon esindab just põrna psüühikat. Öeldakse- et üle kolme minuti ei tohi ühte mõttesse kinni jääda- muidu kahjustame põrna. Kui probleemile selle ajaga lahendust ei saa- siis on parem see mõte lahti lasta. Kui põrn on liiga koormatud- siis kuhjub meis niiskus ning see võib viia müoomide- tsüstide ja kasvajateni."

<strong>Mis võiks olla köögilaual hiina meditsiinist lähtuvalt?</strong>

"Köök on meie kodu süda- kus toimub alkeemia. Seega on köögis  kõik väga tähtis. Köögis ei tohiks olla üleliigseid asju - mida vähem- seda parem. Püüa luua köögis tühjust- mis aitab loomingulisusele. Toitumine on püha toiming- mis on mõeldud vaimu arendamiseks. Tähtis on mõte- millega kööki minnakse ja toitu valmistatakse - olla rõõmus- olla teenimises- olla valmis ennast andma- mitte kurb ja õnnetu.<br /> Laual võiks olla vaas värske lillega- mis esindaks meie ilumeelt - et teha kõike kaunilt- pannes toidusse kogu oma armastus ja parimad soovid- mitte võtta seda kui kohustust ja orjust.<br /> Sool võiks olla mustas nõus- mis esindab meie elu lätet - vett. Must on pimedus ehk elu algus. Võiks olla veel küünal- mis esindab taeva kohalolekut- et taevas meie tegevust juhiks. Ning neljas komponent: must alus- kuhu võiks panna tänase päeva toidu osiseid- mis oleks justkui tänuks- annetuseks taevale.<br /> On väga ilus toidupalve: täname taevast selle toidu eest ja palume- et ta muutuks terviseks- armastuseks ja usuks. Käed asetatud rinnale- peopesad koos - see korrastakski meis happelise ja aluselise keskkonna. Nii lihtne ja kõik väga õige. Inimene ilma armastuseta ei ela. Ennekõike peaks armastama iseennast. See tähendab õiget toitumist- tervete eluviiside järgimist ja rõõmu igast uuest päevast ning tagab meile hea tervise. Ükskõik milline olukord ka poleks- ei tohiks kaotada usku."

<strong>Missuguste kõhuprobleemidega inimesed teie juurde tulevad?</strong>

"Tihti tulevad inimesed muude muredega- aga vestluses selgub- et on ka kõhukinnisus või -lahtisus- mida peetakse sageli teisejärguliseks.<br /> Aga kõhukinnisus on just paljude teiste probleemide põhjus - näiteks akne. Tegelikult on kõhukinnisus kogu organismi mürgitamine. See on väga tõsine asi. Enne kui aknega tegelema hakata- tuleb toksikoos likvideerida. Kõigepealt peab kõht korda saama.<br /> Praegu on inimestel palju kõhukinnisust- mida peetakse justkui normaalseks. Tegelikult on kõhukinnisuse põhjuseks tihti oskamatus lahti lasta- süütunded ja enesesüüdistus- et ei tulnud välja nii- nagu taheti. Meie elu motoks peaks olema ju: “Ükskõik kui sitt olukord ka pole- sellest tuleb siiski välja tulla.”<br /> Psühhosomaatilised põhjused- nagu hirm või kohamuutus- võivad samuti tekitada kõhulahtisust või -kinnisust. Inimene on ju mikrokosmos makrokosmosest. Tema sees on kõik see- mis on ka väljaspool: külm- niiskus- soojus- kuumus- kuivus. Kui inimene on mõnel hetkel nõrgem- võib makrokosmos meid täita- mis tähendabki probleemide algust."

<strong>Miks reisile või võõrasse kohta minnes tekib kõhukinnisus?</strong>

"See on psühhosomaatiline häire. Inimene ei kohandu uue olukorraga. Et kõht korda saada- selleks peaksime ka temas tekitama harjumuse. Et igal hommikul kindlal kellaajal kõht läbi käiks. Tihti ei ole meil aega- aina rutt... Selle harjumuse sisseviimiseks peaksime kas või pool tundi WCs istuma."

<strong>Milline oleks üks lihtne toitumissoovitus?</strong>

"Söö vähem! Kehtib igal juhul. Ja universaalne soovitus on paastuda üks päev nädalas. See on hea nii vaimule- kehale kui kogu organismile. Me sööme tegelikult nii palju- et ühe päeva võiks vabalt puhata. See oleks ka solidaarne teiste inimeste suhtes- kellel niisugust privileegi ei ole.<br /> Looja on loonud meid kõige paremast materjalist ja terve olema. Kogu see teadmine on meis olemas. Peaksime oskama seda märgata ja kasutada. Ühel hetkel tahame magusat- teisel soolast jne. See annabki teada meie organismi energeetilisest seisust. Kui ma  näiteks tahan liiga palju magusat- on see märguanne- et maariik on energeetiliselt korrast ära. Seega  väike annus stimuleerib- suur aga pärsib.<br /> Toidab just maitsemeel- mitte kogus: natukene magusat- natukene vürtsi- natukene soolast- natukene haput- natukene mõru. Sest söömine on ju meie meelte pidupäev. Ja olgu meil siis iga päev pidu!"

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.