Merimetsa Hambakliinik pakub totaalset muutumist

Vastavatud Merimetsa Hambakliinik on Tallinnas Paldiski maanteele Meremeeste haigla kõrvale ehitatud uue hoone, Merimetsa Tervisekeskuse üks esimesi rentnikke.

Vastavatud Merimetsa Hambakliinik pakub kõiki moodsa hambaravi võimalusi- lisaks tavapärasele ravile ja proteesimisele ka implantaate ja hambumuse korrigeerimist. Uus hambakliinik on Tallinnas Paldiski maanteele Meremeeste haigla kõrvale ehitatud uue hoone- Merimetsa Tervisekeskuse üks esimesi rentnikke.

Kliiniku juhataja Timo Paberit on töötanud Nõmme kliinikus- Pärnus ja Haapsalus. 2002. aastal täiendas ta end Soomes implantoloogia alal ning pärast seda töötas Eestis selle ala ühe parima asjatundja Lauri Vahtra käe all. “Tema kõrval sain inspiratsiooni hakata implantoloogiaga süvitsi tegelema-” ütles Paberit.

Ta peab end implantoloogia fänniks ning hindab suust ära käivaid proteese eilsesse päeva kuuluvaiks. “Mujal maailmas kasutatakse neid üha harvemini- nende peamine eelis on odavam hind.”

Kliiniku juhataja sõnul tuli neile isegi kasuks- et tervisekeskuse valmimine on veninud. Kliiniku avamise ettevalmistamisele kulunud kahe aasta jooksul on hambaravitehnika pidevalt uuenenud ning nii said nad muretseda tunduvalt parema varustuse- kui see oleks olnud võimalik paar aastat tagasi.

Keskuse tööolusid hindab ta väga heaks- siin on olemas kõik tänapäevaste meditsiiniteenuste pakkumiseks vajalik alates korralikust ventilatsioonist- valvest ja tugiteenustest. “Me ei pea ise kinnisvara haldamisega tegelema- samas ei ole rendi hinda liiga kõrgeks aetud ja see võimaldab ka meil pakkuda normaalset hinnataset.”

<strong>Kõik ühest kohast<br /></strong>Paberit sõnas- et kui enamik hambaravikabinette ja -kliinikuid valib üks-kaks ravimeetodit- millele keskenduda- siis nemad otsustasid pakkuda kõiki võimalusi. Ortodontia alal on neile suurim konkurent Tallinna Ortodontiakeskus- kel on selles vallas pikaajalised kogemused. Merimetsas hakkab esialgu tööle kaks ortodonti. Kliinikus on kokku kolm kabinetti.

Merimetsa Hambakliinik teeb koostööd Eesti parimate hambalaboritega: Dentese- Viru hambakliiniku ja Baltic Dental Groupiga. Kõik teised teenused saab kohapealt. Ajakohastest seadmetest kasutavad nad näiteks pöörlevaid juurekanali ravi instrumente- mis töötavad elektrooniliselt ja väldivad juurekanali pitsumist.

Kliinikus on täisdigitaalne röntgendiagnostika. Moodsad seadmed võimaldavad teha madalama kiirgusdoosi juures rohkem ülesvõtteid. Igale esmakordsele patsiendile tehakse hammastest<br /> panoraampilt.

Võimalused on ka tsefalograafiaks - kolju külgülesvõtteks. “Ilma selleta ei tohiks tegelikult ortodontilist ravi alustada-” ütles Paberit. “Sellisel pildil on täpselt näha hambumuse vead ja hammaste kaldenurgad ning lõualuude omavahelised suhted saab ülitäpselt ära mõõta.”

Ta lisas- et aparaadi ostuks sai ta Tallinna linnavalitsuselt stardiabi 100 000 krooni- mis moodustab umbes neljandiku selle hinnast. Alustavale kliinikule oli see suureks abiks.

Kliinikus töötavad noorema põlvkonna arstid pidasid loomulikuks- et luuakse ainult digitaalne andmebaas- arvutis on kõik alates vastuvõtuaegadest kuni hambakaartide ja raviskeemideni.<br /> Esimese asjana koostatakse igale patsiendile raviskeem: mida- mis meetodil ja millises järjekorras tuleb ravida. Patsient ajatab ravi pikkuse vastavalt oma maksevõimele- kliinik pakub ka järelmaksuvõimalust.

<strong>Totaalne muutumine</strong><br /> Timo Paberit teeb koostööd portaalidega hambaarst.ee ja arst.ee- kus ta kirjutab erialaseid artikleid ja vastab küsimustele. Selleks peab ta ise olema hästi kursis hambaravi uuendustega.

Küsimusele- mida ta arvab meilgi jooksvast telesarjast “Totaalne muutumine”- kus patsiendid saavad nagu imeväel uue- täiusliku naeratuse- vastas Paberit: “Ma ei usu kiirete vahenditega kestvate tulemuste saavutamisse. Hammaste valgendamine- laminaadid ühe päevaga - see on pigem nn kiirkosmeetiline ravi- mida- tõsi küll- teevad sarjas väga head spetsialistid. Kvaliteetsed ja kestvad tulemused nõuavad rohkem aega.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.