Peaaegu ka minu / This nearly was mine

Nii on dr Mai Maddisson nimetanud oma maalinäituse, mis avatakse septembri algul Eesti Tervishoiu Muuseumi saalis.

Nii on dr Mai Maddisson nimetanud oma maalinäituse- mis avatakse septembri algul Eesti Tervishoiu Muuseumi saalis.

Mai Maddisson lahkus Eestist koos emaga ligi 61 aastat tagasi. Pärast sõjajärgseid rännakuaastaid jõudis pere lõpuks Austraaliasse Melbourni. Sõjapõgenike raske elu sundis juba varakult mõtlema kindlustatud tulevikule ja nii oli 11-aastasel Mail kindel otsus omandada arsti elukutse.

Mai Maddissson lõpetas Melbourni ülikooli 1966. aastal. Pärast internatuuri Melbourni õppehaiglas täiendas ta end perearstina- omandades ka vastava kraadi (FRACGP). Töö perearstina ei pakkunud aga oodatud erialast rahuldust arstile- keda on alati huvitanud rohkem inimese psüühika ja vaimuelu kui tema somaatilised haigused.

Dr Maddissoni eriline kirg on psühhiaatria. Mitte küll päris selle traditsioonilises tähenduses. Teda paelub psühhoteraapia- sh psühhoanalüüs. Ta süveneb meelsasti psüühilistesse probleemidesse- mis on tingitud erinevate kultuuride segunemisest ja toimetulekust võõras kultuurikeskkonnas. Siin saab arst toetuda ka rohketele isiklikele kogemustele. Sel teemal on ta avaldanud ka artikleid.

Mai Maddisson peab oma elu suureks privileegiks võimalust elada paljudest erinevatest kultuurikeskkondadest tulnud inimeste hulgas- mis omakorda on andnud talle rohkelt inspiratsiooni loominguks.

Maalimine- nii nagu ka luuletamine ja kirjutamine- on Mai Maddissonile tema enda sõnul üks väga lõbus- aga oluline ajaviide. Tema maalid on lihtsad ja säravad; kirjutised aga sügavad ja mõtisklevad. Maalides ei järgi ta erilist “anatoomilist” täpsust. Rohkem huvitab teda pildi värv- meeleolu ja liikumine. Sageli kasutab kunstnik oma mõtete edasiandmiseks “ehitisi”.

Kunstnik Mai Maddisson on eksponeerinud oma töid mitmel isik- ja grupinäitusel- peamiselt Austraalias. Ta on Victoria Arstide Kunstnike Liidu sekretär- Victoria Kunstnike Liidu liige (väga suur tunnustus)- Doncasteri ja Templestowe Kunstnike Liidu liige. Neli aastat tagasi lõi ta koos 11 kunstnikust sõbraga moodsa kunsti rühmituse “Mixed Palette”.

Mai Maddisson viibib sünnimaal septembrikuus ning on loomulikult kohal ka oma näituse avamisel 6. septembril Eesti Tervishoiu Muuseumis. Tulge vaatama ja kohtuma selle erakordse arstist kunstnikuga! Keelebarjääri karta ei maksa- sest dr Maddisson pole eesti keelt unustanud.

<br /><strong>ÜLLE KASK<br /></strong>Eesti Tervishoiu Muuseumi näituste osakonna juhataja

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.