Hambaarstide päevad koondusid kontserdimajja

Täiendkoolitust ja kollegiaalset miljööd pakkuvad Eesti hambaarstide päevad peeti augusti lõpus Tartus juba kümnendat korda.

Täiendkoolitust ja kollegiaalset miljööd pakkuvad Eesti hambaarstide päevad peeti augusti lõpus Tartus juba kümnendat korda.

"Meediku kutse juurde kuulub kohustus ennast eluaeg täiendada-” märkis hambaarstide päevade üks peakorraldajaid Mare Saag. “Koolitustel kuuldu ei ole alati täiesti uus- uued võivad olla nüansid- kuid kasuks tuleb ka vana meeldetuletamine.”

Saag lisas- et hambaravi on tehniline eriala- täiustuvad töövahendid- materjalid ja metoodika.

Hambaarstide päevadele on alati kutsutud esinema välislektoreid- eelkõige meie naaberriikidest- kuid ka mujalt. Näiteks seekordsetel päevadel kõnelesid Kim Ekstrand Kopenhaageni ülikoolist (pikaajalisest kaariese mitteoperatiivse ravi kogemusest)- Werner K. Ceurtseni Washingtoni ülikoolist (komposiittäidised) jt.

Alates 1998. aastast on üritus olnud avatud ka hambaarsti assistentidele- hambaravi õdedele ja hambatehnikutele. Päevadest on osa võtnud erinevatel aastatel 625 kuni 940 huvilist.

Tartu linnapea Laine Jänes ütles- et omaaegse kontserdimaja direktorina mäletab ta esimesi hambaarstide päevi - kuidas korraldajatega arutati läbi- kuhu mida paigutada- kuidas mida esitleda. “Areng on olnud silmanähtav-” tunnustas linnapea.

Samas oli tänavu tunda ka teatud rutiini ja jõudude kokkutõmbamist. Viimastel aastatel on peetud loenguid kahel päeval kahes kohas - kontserdimajas ja ülikooli raamatukogus. Et mullu jätkus mõnele loengule väga vähe kuulajaid- otsustati seekord pidada kõik ettekanded Vanemuise kontserdimaja saalis.

<br /><strong>AITA NURGA<br /></strong><a href="mailto:aita@mu.ee">aita@mu.ee</a>

 

<br /> ************************************************

 

<strong><u>EHP - 10</u></strong>

* 26.-27. augustini 2005 Eesti hambaarstide päevad Tartus.

* 25. augustil eelkursused: kaasaegne karioloogia- keskendudes diagnoosimisele- riski hindamisele ja selle käsitlemisele (Kim Ekstrand- Kopenhaageni ülikool)- ja endodontia kursus (Tiina Oviir- endodontia spetsialist- assistent professor- Seattle’i ülikool- USA).

* Põhiprogrammis esinesid külalised Soomest- Taanist- Horvaatiast- Leedust ja USAst.

* Esimesed hambaarstide päevad toimusid 1996. aastal.

<em>Allikas: hambaarst.ee</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.