Tartu tehnoloogialinnakus sai valmis esimene maja

26. augustil avati Tartus Nooruse tänav 1 TÜ Tehnoloogiainstituudi hoone. Seitsmel korrusel paiknevad tehnoloogiainstituudi kõrval veel Eesti Teaduste Akadeemia Tartu esindus, TÜ Ettevõtluskeskus, OÜ Tartu Tehnoloogiapark, Ravimiamet ja TÜ Farmaatsia Instituut.

26. augustil avati Tartus Nooruse tänav 1  TÜ Tehnoloogiainstituudi hoone. Seitsmel korrusel paiknevad tehnoloogiainstituudi kõrval veel Eesti Teaduste Akadeemia Tartu esindus- TÜ Ettevõtluskeskus- OÜ Tartu Tehnoloogiapark- Ravimiamet ja TÜ Farmaatsia Instituut.

Eesti Teaduste Akadeemia president Richard Villems ütles oma tervituskõnes- et võiks kohapeal korraldada akadeemia üldkogu - kvoorum oleks koos. Eks seegi näita- millist tähelepanu pööras akadeemiline üldsus kavandatava TÜ teadus- ja tehnoloogialinnaku esimese hoone avamisele Maarjamõisa väljal.

Veidi vähem kui sada aastat tagasi tõi Vilhelm Ostwald Tartu ülikoolile ja ka Eestile esimese Nobeli preemia. Avamisüritusel tervitussõnu lausunute jada avanud TÜ rektor Jaak Aaviksoo innustas Eesti teadusperet seadma sihte meie eelkäijate kõrgete saavutuste järgi. “Aidaku see maja nende sihtide realiseerimisele kaasa! Tahaks uskuda- et paari-kolme aasta pärast avame me siin keemiahoonet.”

Avamistseremoonial esinesid tervituskõnedega veel haridus- ja teadusminister Mailis Reps- sotsiaalminister Jaak Aab- Madis Võõras Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest- Eesti põllumajandusülikooli rektor Alar Karis ja Tallinna tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik. Tartu linnapea Laine Jänes lõpetas oma sõnavõtu kingituse - Tartu linna lipu - üleandmisega- mis hoone esisel platsil kohe ka Eesti ja ülikooli lipu kõrvale vardasse tõmmati.

Pärast lindi läbilõikamist suunduti suurde auditooriumi- kus esines pöördumisega peaminister Andrus Ansip. Muu hulgas andis ta ülevaate arengustrateegias fikseeritud tehnoloogiainstituudi ülesannetest. “Selle kõigeni jõudmiseks tuleb ühendada ülikooli- riigi ja ettevõtjate huvi ning raha. Kui tahame olla vaimselt suured ja maailmaga ühte jalga käia- peame lähiaastatel investeerima teadus- ja arendustegevusse vähemalt kolm korda praegusest enam ning looma selleks soodsa keskkonna-” sõnas peaminister.

Enne majaga tutvumist kuulati veel tehnoloogiainstituudi direktori Mart Ustavi ettekannet- kes tutvustas lühidalt hoones paiknevaid struktuure.

TÜ Tehnoloogiainstituut on loodud selleks- et viia senisest efektiivsemalt kokku ettevõtete vajadused ja teadlaste kompetents ning edendada seeläbi Eesti firmade konkurentsivõimet.<br /> Koostöö hakkab toimuma eri tasanditel. Ettevõtlussuhete osakond viib kokku ettevõtete vajadused ja ülikooli rakendusliku uurimispotentsiaali; finantsvahendite osakond taotleb täiendavaid vahendeid ühisprojektide finantseerimiseks; tehnoloogia litsentseerimise osakond korraldab ülikooli intellektuaalomandi kaitset ja turundust.

Käivitatavate arendusprogrammide valdkondadeks on biomeditsiinitehnoloogiad- materjali- ja keemiatehnoloogiad- samuti keskkonna-- info- ja haridustehnoloogiad.

<br /><strong>MARIKA KUSNETS<br /></strong><a href="mailto:marika@mu.ee">marika@mu.ee</a>

 

 

<strong><u>Tartu ülikooli tehnoloogiainstituudi uus maja</u></strong>

<strong>* </strong>Tartus Nooruse tänav 1 asuv endine ühiselamu- kus lisaks juurdeehitusele on senise ühiselamu viiele korrusele peale ehitatud veel kaks korrust.

* Ühiselamu ümberehituse ja hoone juurdeehituse maksumus on kokku üle 80 miljoni krooni- ehitas AS Ehitusfirma Rand amp; Tuulberg.

* Komplektis on pinda kokku ligi 9000 ruutmeetrit.

* Tegu on esimese hoonega Maarjamõisa väljale loodavas TÜ teadus- ja tehnoloogialinnakus.

* TÜ tehnoloogiainstituut on 2001. aastal asutatud teadus- ja arendusasutus- mille eesmärk on luua alus kõrgtehnoloogilisele majandussektorile Eestis ning edendada seeläbi Eesti innovatiivsust ja ettevõtete konkurentsivõimet.

<em>Allikas: Tartu ülikool- MU</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.