Tervishoiufoorum kutsus huvigruppe koostööle

Läinud neljapäeval peetud Tervishoiufoorum nentis, et Eesti tervishoiu jätkusuutlikkus sõltub ka erinevate huvigruppide koostöövõimest.

Läinud neljapäeval peetud Tervishoiufoorum nentis- et Eesti tervishoiu jätkusuutlikkus sõltub ka erinevate huvigruppide koostöövõimest.

Koostöötahet ei ilmutanud sotsiaalministeerium- kes esmakordselt taandas end neljandat aastat korraldatud foorumi tööst. Keskerakondlasest sotsiaalminister Jaak Aab ega keegi teine sotsiaalministeeriumi esindajaist ei osalenud foorumil.

Keskerakond ei saatnud kedagi ka foorumi raames peetud suuremate erakondade diskussioonile teemal “Eesti tervishoiu poliitilised arengusuunad”.

Ministeerium on otsustanud korraldada novembris oma ürituse nimega Tervisefoorum. Selle sessioonid räägivad samuti tulevikusuundadest tervisepoliitikas ja tervishoiu jätkusuutlikkusest.

Tervishoiufoorumil märkis endine sotsiaalminister Eiki Nestor- et kulutused tervishoiule tõusevad niikuinii- arvestades elanikkonna vananemist- meditsiinitehnika kallinemist- aidsihaigete arvu kasvu jt objektiivseid tegureid. “Me ei ole õppinud planeerima riigi kulutusi ette pikaks ajaks- viieks-kümneks aastaks-” tunnistas Nestor.

Kauaaegne haigekassa juht- praegu poliitiliste uuringute keskuses Praxis töötav Maris Jesse juhtis ühe moderaatori ja sõnavõtjana tähelepanu selle põhjustele: pikaaegne planeerimine eeldab poliitilist koostööd- teiste töö edasiarendamist- kuid sotsiaalministrite senine praktika seda ei näita.

Eelmine sotsiaalminister Marko Pomerants arvas- et praegune valitsus ei tee enam murrangulisi tervishoiupoliitilisi otsuseid- vaid tegeleb kuni uute riigikogu valimisteni n-ö tulekahju kustutamisega- eelarve lappimisega.

Tervishoiufoorumi peakorraldaja Alo Reintami sõnul on foorumi eesmärk teadvustada ja süvendada arusaamist- et meditsiin on strateegiline valdkond- mida tuleb pidevalt arendada- ning et selline areng on ainuvõimalik läbi arstide- patsientide- ühiskondlike organisatsioonide ja riigi koostöö.

Foorumil esinesid ettekannetega ka Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse juhatuse esimees Andra Veidemann- Eesti Arstide Liidu president Andres Kork- haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov- SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik- Eesti Patsientide Esindusühingu juhataja Pille Ilves jpt.

Tervishoiufoorumi jaoks viis TNS EMOR läbi patsiendiuuringu- mille tulemusi tutvustas foorumil Esta Kaal. Patsiendid olid kõige rahulolematumad arstiabi kättesaadavusega- pikkade järjekordadega eriarsti juurde.

Tervishoiufoorumist osavõtjad valisid tervishoiusõbraks 2005 - Eesti tervishoiu silmapaistvaimaks inimeseks viimase aasta jooksul - Poliitikauuringute Keskuse Praxis tervisepoliitika programmi koordinaatori Maris Jesse.

Aastal 2002 pälvis tervishoiusõbra tiitli toonane sotsiaalminister Siiri Oviir- aastal 2003 Tallinna lastehaigla juht Merike Martinson ja mullu postuumselt Marge Valdmann.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.