Edusammud saadavad seentevastase vaktsiini ning toimiva malaariavaktsiini loomist

Grupp Itaalia teadlasi on välja töötanud vaktsiini, mis võib olla efektiivne inimestel levinud seenhaiguste vastu.

Grupp Itaalia teadlasi on välja töötanud vaktsiini- mis võib olla efektiivne inimestel levinud seenhaiguste vastu- teatavad ScienceDaily ja Medical News Today ajakirjas Journal of Experimental Medicine avaldatud loost.

Kuigi seenhaigused ei ole väga ohtlikud normaalse immuunsüsteemiga inimestele- võivad nad põhjustada surmavat haigestumist näiteks vähiravi või transplantatsioonijärgset imuunsupressiivset ravi saanutel. Ühtegi vaktsiini seenhaiguste vastu ei ole praegu saadaval.

<strong>Loomadel hea tulemus<br /></strong> Itaallaste uus vaktsiin sisaldab seente rakuseinas leiduvad beeta-glükaani molekuli. Immuunvastuse tekitamiseks seostasid teadlased beeta-glükaani molekuli difteeriatoksiini valguga- millel teatakse olevat immuunsüsteemi stimuleeriv toime ja mida on kasutatud ka teistes vaktsiinides.

Vaktsiiniga suudeti loomkatsetes kaitsta närilisi surmavate seeninfektsioonide eest- vallandades beeta-glükaani vastaste antikehade produktsiooni.

Teadlased kavatsevad nüüd katsetada vaktsiini inimestel- lootes- et tulemused on sama head kui loomadel.

<strong>Molekuli struktuur teada<br /></strong>Sammuke on lähemale astutud ka efektiivse malaariavaktsiini loomisele. Rahvusvaheline teadlaste meeskond on kindlaks teinud võimaliku malaariavaktsiini koostisesse kuuluva molekuli kolmemõõtmelise struktuuri. Ameerika ja Austraalia teadlased loodavad- et see aitab kaasa toimiva malaariavaktsiini leidmisele.

Kõrget malaariasse suremust saab osalt põhjendada parasiidi omandatava resistentsusega ravimitele. Vaktsiini loomine on keeruline ülesanne- kuna malaariaparasiit on keerukas organism- mis areneb läbi erinevate elutsükli staadiumite- selgitas ajakirjas Proceedings of the National Academy of Sciences avaldatud teadustöö põhiautor- USA Marylandi ülikooli bioloog Adrian Batchelor.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.