Global Fund annab üle 80 miljoni

Global Fundi ja Tervise Arengu Instituudi esindajad allkirjastasid eelmisel nädalal lepingu, mille kohaselt fond annab Eestile aastatel 2005–2007 aidsivastase võitluse jaoks üle 80 miljoni krooni.

Global Fundi (GF) ja Tervise Arengu Instituudi (TAI) esindajad allkirjastasid eelmisel nädalal lepingu- mille kohaselt fond annab Eestile aastatel 2005-2007 aidsivastase võitluse jaoks üle 80 miljoni krooni- teatas BNS.

Programmi juht Annika Veimer ütles möödunud reedel BNSile- et järgmisel nädalal sõlmib TAI omakorda lepingud kohalike teenuseosutajatega. Veimeri sõnul on enamik teenuseosutajaid välja valitud. TAI partneriteks on Global Fundi aidsivastases programmis 11 mittetulundusühingut- kolm osaühingut- üks sihtasutus- neli haiglat ja kaks vanglat.

Teenuseosutajate leidmiseks viidi juulis läbi kaheksa riigihanget- millele laekus 15 pakkumist. Osa neist valiti välja esimese etapi edukate teenusepakkujate seast otseläbirääkimiste teel.

Avatud pakkumismenetlusega riigihanked puudutasid tugiteenuseid Tallinna- Harjumaa ning Ida-Virumaa HIV-positiivsetele inimestele ning metadooniravi pakkumist Tallinnas ja Harjumaal.

Samuti kuulutas TAI välja hanked leidmaks HIV- ja aidsiennetusalase koolituse pakkujat Tallinna- Harjumaa ja Ida-Virumaa üldhariduskoolidele ning kutsekoolides õppivatele noortele. Lisaks otsib instituut prostituutidele suguhaiguste alast tervishoiuteenuse osutajat.

Aastatel 2003-2005 andis ülemaailmne aidsi- tuberkuloosi ja malaariaga võitlev Global Fund Eestile aidsiennetuseks ligi 50 miljonit krooni. Selle aja jooksul on eraldatud raha eest koolitatud ligi 50 000 noort- korraldatud meediakampaania ja mitu noorteüritust- jagatud üle 800 000 kondoomi ja ligi miljon süstalt- nõustatud abivajajaid- loodud neile tugirühmi ja võimaldatud metadooni- ja antiretroviirusravi (ARV-ravi).

Nii esimese kui teise etapi puhul on eesmärgid samad ning enim raha läheb HIV-positiivsete ARV-raviks- süstivatele narkomaanidele ning noortele. Samuti on programm suunatud homoseksuaalidele- prostituutidele ja vangidele.

Programmi ülesanne on peatada HI-viiruse kasvav levik Eestis aastaks 2007.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.