LÜHISÕNUMEID

Riik tõukab rahva liikumist harrastama

Mitme ministeeriumi koostöös on ettevalmistamisel riiklik liikumisharrastuste sihtprogramm- mis peaks tagama kõigile elanikele tervisespordiga tegelemise võimaluse ning õpetama neid liikumisharrastusi hindama- vahendas BNS.<br /> Kultuuriminister Raivo Palmaru ütles- et kõikjal Euroopas on väga tõsiseks probleemiks tänapäeva ühiskonna inimeste elulaadist tekkiv ülekaalulisus.<br /> “Inimesed on ehitatud teistsuguse elulaadi jaoks-” ütles Palmaru ning tõi näiteks- et uuringute järgi liigub vaid kolmandik meestest- neljandik naistest ning pool koolilastest piisavalt.<br /> Hiljuti Euroopa spordiministrite kohtumiselt naasnud Palmaru ütles- et näiteks Eestist liikumisharrastuste propageerimisel veidi eespool olev Austria on konkreetselt tõdenud- et ei suuda finantseerida vaegliikumise tagajärjel tekkivaid ravikulusid.<br /> Eestis valmistatakse olümpiakomitee- kultuuri-- sotsiaal-- haridus- ja teadus- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koostöös ette riiklikku programmi- mis eeldab muu hulgas nii paljude lähiliikumispaikade loomist- et igal inimesel oleks võimalik liikumisharrastusega tegeleda 15 kilomeetri raadiuses oma elukohast.<br /> Me oleme rajanud palju suuri ja kalleid sportimispaiku nagu ujulad ja jäähallid- aga rajada tuleks ka sagedasti kasutatavad ja kõigile kättesaadavad lähiliikumispaigad- kus inimene saaks käia näiteks jooksmas- rääkis minister BNSile. Ta lisas- et ühe jalgrattatee rajamine annab liikumisharrastuse võimaluse korraga väga paljudele inimestele.<br /> Samuti kätkeb programm inimeste hoiakute muutmist- milleni jõudmiseks kaasatakse näiteks perearstid- korraldatakse kampaaniaid- antakse välja trükiseid ning tehakse koolitusi.

 

<br /><strong>Pärnu haiglagi anab nõu suitsetamisest loobujatele</strong>

6. septembrist tegutseb ka Pärnu haiglas suitsetamisest loobumise nõustamise (SLN) kabinet- kus annavad nõu arstid Ursula Moon ja Ruth Kullus ning õde Helgi Leissar. SLN kabinetid tegutsevad Eestis tervist edendavate haiglate liikumises ühisrindena- raha eraldab neile Tervise Arengu Instituut. Pärnule anti 19 000 krooni. Kabinetis tehakse kindlaks- kui tugeva sõltlasega on tegemist. Selle järgi valitakse ravimeetodid - nikotiiniplaastrid või -tabletid. Patsiendile antakse kaasa kirjandust- kust saab lugeda- kui halb võib olla esimene- teine või kolmas suitsuvaba päev jm.

 

<br /><strong>Briti arstid toetavad suitsetamiskeeldu</strong>

Briti ametiühingud ja arstid kutsuvad valitsust üles kehtestama töötajate tervise kaitsmiseks suitsetamiskeeldu kõigis töökohtades- kaasa arvatud klubid ja kõrtsid.<br /> Briti ametiühinguid koondav Ametiühingute Kongress (TUC) ja Briti Meditsiiniassotsiatsioon (BMA) pöördusid üleskutsega valitsuse poole- et see esitaks sellekohase ettepaneku- vahendas BNS. “Valitsusel on aeg olla vapper-” ütles TUCi peasekretär Brendan Barber. “Valitsust hoiab tagasi vaid vastumeelsus öelda “ei” äriringkondade esindajatele-” sõnas ta.<br /> BMA- mis esindab kolme neljandikku Briti arstidest- on juba varem teatanud- et Suurbritannia peaks järgima Iirimaa- Norra ja teiste riikide eeskuju- kes on keelustanud suitsetamise kõigis restoranides ja baarides.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.