LÜHIUUDISEID

Haiglat remontis odav tööjõud

Kohtla-Järve linna tellimusel Kohtla-Järve haigla sünnitusosakonda- Puru haigla lasteosakonda ja teisi objekte remontinud OÜ Eestirem maksab oma töötajatele alampalka ja seetõttu laekub linnakassasse neilt vähe tulumaksu- kirjutas Põhjarannik.<br /> Juhtumisi on konkurssidel eduka ehitusfirma juht ja üks omanikke Kohtla-Järve volikogu liige Svetlana Ivantsova.<br /> Eesti ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga ütles Põhjarannikule- et ametiühingud peavad vajalikuks riigihangete seaduse muutmist- et konkursside võitjate selgitamisel ei vaadataks mitte ainult pakkumise hinda- vaid võetaks arvesse ka seda- millist palka on ettevõttes seni ametlikult makstud.

 

<br /><strong>Pärnu haigla lükkas juhatuse valimise kaks kuud edasi</strong>

Pärnu haigla nõukogu otsustas juhatuse liikmete valimise poliitiliste intriigide vältimiseks kahe kuu võrra edasi lükata- teatas BNS möödunud neljapäeval.<br /> “Et igasuguseid poliitilisi kahtlusi hajutada- leidsime- et meil pole kuhugi kiiret-” ütles BNSile nõukogu esimees- Res Publicasse kuuluv Pärnu linnapea Ahti Kõo.<br /> Algselt 18. oktoobrile planeeritud juhatuse vahetus lükati edasi 15. detsembrile. Kõo sõnul võttis nõukogu otsuse vastu üksmeelselt.<br /> 23. oktoobril lõpevad kolme juhatuse liikme volitused- mida nõukogu plaanib Kõo sõnul enne seda kuupäeva kuni konkursi tulemuste selgumiseni pikendada.<br /> Kõo sõnul kuulutatakse avalik konkurss juhatuse liikmete leidmiseks personalifirma kaudu välja lähiajal. Ta lisas- et avaliku konkursi eesmärk on leida võimalikult häid kandidaate- kuid kandideerida võivad ka praegused juhatuse liikmed.<br /> Pärnu haigla juhatusse kuuluvad praegu Urmas Sule- Külvar Mand- Karl Kukk ja Veiko Vahula.

 

<br /><strong>Jaak Aab käis Rapla haiglas</strong>

Raplamaad 9. septembril külastanud sotsiaalminister Jaak Aab pidi muu hulgas kinnitama- mis saab Rapla haiglast- kirjutas Nädaline.<br /> Rapla haigla staatus on jätkuvalt kõige keerulisem küsimus- millele soovis ministrilt vastust peale haigla juhtkonna ka haigla nõukogu esimees Kalle Toomet- teatas ajaleht. “31. detsembrini 2009 eksisteerib Raplas üldhaigla ja vajadus sellisena jätkata püsib. Kohaliku haigla staatus meid ei rahulda-” ütles Toomet.<br /> Rapla haigla juhid kinnitasid- et kohapeal ei ole pikki ravijärjekordi ning alati on võimalik haige inimene saata kõrgema etapi raviasutusse. Raske on aga saada kaadrit- sest teadmine- et jätkamine üldhaiglana ei ole 2010. aastal kindel- segab arstidel ja meditsiinilisel personalil otsustada tulla tööle Raplasse.<br /> Õhkõrn oli siiski praeguse sotsiaalministri lubadus- et Võhmas elava inimesena vaatab ta pealinnast Võhma- mitte Võhmast Tallinna suunas- kirjutas Nädaline.<br /> Rapla oli üheteistkümnes maakond- mida Jaak Aab oma valitsemisajal külastas. Ministrit visiidil saatnud ministri abi Aleksander Korolkov on kasvanud-õppinud Raplas ning lõpetanud kõrgkooli sotsiaaltöö erialal. Tema katseaeg sotsiaalministeeriumis on möödas ja mees jätkab ametis.

 

<br /><strong>Perearstid ja -õed lähevad laboripäevale</strong>

26. oktoobril korraldab HTI Laboriteenuste AS Tartu Labor samal ajal seminari perearstidele ja pereõdedele- teatas HTI Tartu labori tegevjuht Anneli Raave.<br /> Perearstidele räägitakse hemostaasi käsitlusest ja antikoagulantravi juhtimise probleemidest perearsti praksises. Pereõdede seminar kannab pealkirja “Pereõde ja laboratoorsed uuringud”. HTI Labori klientidele on seminarid tasuta- teistele osavõtt 200 krooni.<br /> Seminarile saab registreeruda 24. oktoobrini telefonil 5199 4327 või e-postiga <a href="mailto:annelirsepp@hot.ee">annelirsepp@hot.ee</a>. Mõlemad seminarid toimuvad kella 14-19ni Tartus Kantri hotellis- erinevates ruumides.

 

<br /><strong>Uue immuniseerimiskava selgitused</strong>

Tervisekaitseinspektsiooni epidemioloogiaosakond ja Eesti Infektsionistide Selts on koostanud selgitused uue riikliku immuniseerimiskava kohta- mis kehtestati sotsiaalministri 2005. aasta 18. augusti määrusega nr 94 ning jõustus 1. septembril.<br /> Riiklikusse immuniseerimiskavasse on tehtud järgmised muudatused:<br /> * vastsündinuid võib vaktsineerida tuberkuloosi vastu 1.-5. elupäeval;<br /> * kavale on lisatud imikute vaktsineerimine Haemophilus influenzae b nakkuse vastu;<br /> * kavale on lisatud 13-aastaste laste vaktsineerimine B-viirushepatiidi vastu (alates 1. jaanuarist 2006.)

Muudatuste selgitused ja juhendid immuniseerimiskava täitmiseks on toodud Tervisekaitseinspektsiooni interneti koduküljel rubriigis “Meedikutele” e-aadressil <a href="http://www.tervisekaitse.ee/tkuus.php?msgid=5888">www.tervisekaitse.ee/tkuus.php?msgid=5888</a>.

 

<br /><strong>Töötud õpivad koduhooldust</strong>

Eelmisel nädalal läks lahti koduhooldustöötajate katseprojekt- mis on suunatud sajale ilma eelneva erihariduseta ja tööta inimesele viies erinevas Eesti piirkonnas. Üheksakuulise koolituse ajal antakse nii vene kui eesti keelt kõnelevatele töötutele vajalikke teadmisi ja oskusi tööturule naasmiseks ning tulevikus enda rakendamiseks hooldustöötajana nii kodudes kui hoolekandeasutustes- andis teada Tööturuameti avalike suhete nõunik.<br /> Koolitused toimuvad koduhooldustöötajate õppekava alusel- mis põhineb kutsestandardi Sotsiaalhooldaja I- II- III (kinnitatud 18.04.2005 Tervishoiu ja Sotsiaaltöö Kutsenõukogus) I kutsekvalifikatsiooni taseme nõuetel.<br /> Katsekoolitused algasid 19. septembril kuues grupis. Õpe toimub Tallinna Pedagoogilises Seminaris ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis- Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ja Valga Kutseõppekeskuses. Ida-Virumaal viib koolitust läbi Kohtla-Järve Meditsiinikool: üks grupp alustab õpet Kohtla-Järve Meditsiinikoolis- teine Narva linnavalitsuse sotsiaalhoolekandekeskuse ruumides.<br /> Tööturuameti teatel alustati kahenädalase kohanemiskoolitusega- mille raames käsitletakse selliseid teemasid nagu motivatsioon- enesehinnang ja sissejuhatus erialasse. Pärast seda algab erialane koolitus ning järgmise aasta jaanuaris toimub ka esimene osa kolmekuulisest praktikast hoolekandeasutustes.<br /> Koduhooldustöötajate katseprojekti rahastavad Euroopa Sotsiaalfond (meede 1.3)- sotsiaalministeerium ja Tööturuamet.

 

<br /><strong>Kliinikum sportis ehitusplatsil</strong>

9. septembril oli kliinikumi spordipäev viimast korda Maarjamõisa väljal. Järgmisel aastal on muruplats juba ehitajate päralt - Maarjamõisa peahoone juurdeehitus peaks käiku minema 2008. aastal.<br /> Spordipäev algas soojendusaeroobikaga. Jalgpallifinaalis võitis erakorralise meditsiini osakond kardiokirurge 2:1. Individuaalses mitmevõistluses osales 14 võistlejat. Mitmevõistluse üldvõidu sai kliinikumi ülemarst Margus Ulst.

 

<br /><strong>Aasialasi hoiatatakse tuberkuloosi eest</strong>

Maailma Terviseorganisatsioon WHO hoiatab Aasia riike HIV-patsientide nakatumise eest tuberkuloosi- eriti selle multiresistentsete vormide eest- teatab Reuters.<br /> Tuberkuloosi ja HIV koinfektsioon kujutab endast tõsist ohtu Kambodža- Vietnami- Hiina ja Filipiinide jaoks. Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas on tuberkuloos HIV/aidsi patsientide juhtiv surmapõhjus. Multiresistentsete tüvede levik aitab kaasa haigestumise kasvule.<br /> Vaikse ookeani lääneosas- Hiinast Fijini- elas eelmise aasta lõpus enam kui poolteist miljonit HIV/aidsihaiget. Sel aastal ennustatakse neist WHO viimases raportis surevat 120 000. Organisatsiooni teatel on HI-viirusega nakatunutel 50 korda suurem tõenäosus haigestuda tuberkuloosi.<br /> Raporti järgi ei ole TB/HIV koinfektsioon saavutanud piirkonnas veel epideemia mõõtmeid- kuid mõnel pool Aasias on olukord juba tõsine. WHO kardab- et TB/HIV haigestumise tõus seab ohtu organisatsiooni eesmärgi vähendada tuberkuloosi haigestumist ja suremust aastaks 2010 võrreldes 1999. aastaga poole võrra. Tarvis oleks tõhustada koinfektsiooni diagnoosimist ning ravimite kättesaadavust arenevates maades.<br /> Multiresitentne tuberkuloos leiti näiteks 10%-l uutest haigusjuhtudest kolmes Hiina provintsis- kus seda uuriti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.