PILK: Ühes paadis tervishoiuga

Agne Adamson ja Pille-Mai Helemäe ütlesid, et nende jaoks lõppes perearstide pidu südaöösel, kui Rakvere teater uksed sulges.

Agne Adamson ja Pille-Mai Helemäe ütlesid- et nende jaoks lõppes perearstide pidu südaöösel- kui Rakvere teater uksed sulges.

Ajakirja Perearst tegijatena aitasid Agne ja Pille-Mai korraldada perearstide sügiskonverentsi 30. septembril Rakveres. Nende jaoks oli kõige olulisem- et ettekanded ehk sõnum lavalt oleks huvitav ja jõuaks kuulajateni- võrdlesid nad oma varakevadel alanud ettevalmistustööd teatrimaailma lavataguse tööga.

Ajakirja Perearst välja andev OÜ Celsius Healthcare ei ole üritus-turundusfirma- täpsustas Agne. “Konverentside ning koolituste korraldamine on kasvanud välja meie põhitegevusest: meditsiiniajakirjade arendusest- kus ümarlaua teemad on laienenud nii-öelda väljapoole-” selgitas ta. “Meie veendumus on- et parem tervishoid sünnib läbi parema kommunikatsiooni.”

Agne näebki Celsius Healthcare’i ülesannet selles- et tekitada ja korraldada arutelusid kas koolituse või konverentsi vormis eesmärgiga viia kokku erinevad osapooled konkreetse tulemuse saavutamiseks.

“Eestis on sümptomaatiline - mitte ainult tervishoius -- et erinevate sõnadega räägitakse tegelikult ühest ja samast asjast selle üle tuliselt vaieldes- kuigi osapooltel on tavaliselt isegi üks eesmärk-” tähendas Agne. “Meie osa on neid teemasid näha ja tekitada diskussioone- mis aitavad edasi liikuda.”

Küsimuse- kas nad ürituse korraldajatena oskavad anda mõne praktilise näpunäite teistelegi- pareerib Pille-Mai märkusega- et nad ei ole ürituste korralduse eksperdid. Ometi on Eesti Perearstide Selts kasutanud Celsius Healthcare’i abi nii seltsi suvepäevade kui ka aastakonverentsi korraldamisel- pidades välist abi seltsile kasulikumaks.

“Vajadus kõrvalseisja arvamuse või abi järele võib tulla nii viie kui viiesaja inimese puhul-” jätab Pille-Mai lahtiseks- kui suure seltskonna puhul tasub juba ürituse korraldaja palgata.

2003. aasta sügisest muutus perearstide seltsi ajakiri ajakirjanduslikus mõttes professionaalsemaks: ajakirja hakkas välja andma Vanzetti Medical Marketing- mis oli Celsius Healthcare’i eelkäija. Celsius Healthcare kuulubki firma töötajatele: Agne toimetab ajakirja- Pille-Mai kuulub koos arstidega Perearsti kolleegiumi.

Meelsamini räägivad nad ajakirja toimetamisest. Kuigi lugejale võib näida- et läikpaberil ja tugeva sisuga ajakirjal polegi enam kuhugi areneda- tahavad Agne ja Pille-Mai teha parimat eestikeelset perearstiajakirja maailmas. “Alati saab paremini-” ütles Agne.

“Ajakiri on pidev protsess ja meie huvi on pakkuda lugejatele praktilise väärtusega- senisest mitmekülgsemat ja põnevamat väljaannet-” täiendas Pille-Mai. “Seni oleme saanud perearstidelt positiivset tagasisidet- küsitlus on näidanud- et perearstide jaoks on see nende endi ajakiri- mida loetakse kaanest kaaneni.” Veel on Celsius Healthcare aidanud tervishoiuorganisatsioonidel ja ravimifirmadel korraldada koolitusi ja muid üritusi- nad teevad ka ajakirja Apteeker.

Septembris näiteks tegid nad põhjaliku koolitusprojekti koos Tervise Arengu Instituudiga.<br /> “Näeme oma funktsiooni üldises terviseedenduse valdkonnas - et lisaks arstidele puudutaks meie tegevus otseselt ka tavainimeste tervist-” rääkis Pille-Mai.

Senises töös on Pille-Mai saanud suhelda arstidega- kes oma tööst hoolivad. “Austan ja imetlen tarku ning õiget ja oma teed käivaid inimesi.”

Agne peab autoriteetidest kõneldes oluliseks oma kolleegide arvamusi. Veel tunnistas ta- et kõige suurem autoriteet tema jaoks on hoopis 9-aastane tütar. “On- mida temalt õppida-” tõdes Agne.

Pille-Mai Helemäe on Tartu ülikooli haridusega psühholoog - ta huvitus laste moraalsest arengust ja valetamisest. Agne Adamson tegi lõputöö tekstianalüüsi teemal ja sai Tartu ülikooli filoloogidiplomi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.