Apteekidesse jõudsid Apotheka tordid

20. oktoobril oma viiendat sünnipäeva tähistanud Baltikumi vanim apteekide turunduskett Apotheka jagas eelmisel nädalal oma 170le apteegile sünnipäevatorte.

20. oktoobril oma viiendat sünnipäeva tähistanud Apotheka jagas eelmisel nädalal oma 170le apteegile sünnipäevatorte.

Viis aastat tagasi Apotheka asutanud 46-st liikmest on tänaseks saanud 170 kaubamärgi kasutajat- edastas Apotheka oma pressiteates.

2000. aastal pandi alus siinsel apteegiturul täiesti uue mudeli järgi apteekide juhtimisele. Loodi mitmeid apteeke ühendav süsteem- mille aktiivsed ülesehitajad olid just apteekide juhid ja omanikud ise. Tänaseks on ühiselt tegutsemine ennast õigustanud nii apteekrite kui ravimeid vajavate patsientide seisukohast- märgitakse pressiteates.

On käivitatud veebileht <a href="http://www.raviminfo.ee">www.raviminfo.ee</a>- kus tehakse keskmiselt viis päringut sekundis. Ravimiinfo.ee-st leiab andmed apteekide asukohtade- lahtiolekuaegade- sortimendi- ravimitealase info ja hindade kohta. See on ülipopulaarne infokanal ka arstide hulgas. Koostööd on alustatud perearsti nõuandetelefoniga 1220.

Apteekide töökorralduse seisukohalt on kaasa aidatud moodsa euroopaliku apteegi kujunemisele Eestis. Üle riigi kasutatavad IT-lahendused- sealhulgas ühtne turvaline infosüsteem- on arengult ees paljudest Euroopas ja Põhjamaades kasutatavatest programmidest. Tsentraalselt hallatav infosüsteem võimaldab apteekritel toime tulla pidevalt muutuva ravimite kompenseerimise seadusandlusega- tagades nii patsiendi huvide kaitse.

Apteegiketi klientidele mõeldes antakse välja tasuta Apotheka ajalehte “Naerata!”. Lihtsas keeles seletatakse inimestele ära keerulisi ravimeid puudutavad küsimusi- tutvustatakase ja propageeritakse tervise hoidmise ja tugevdamisega seotud teemasid.

Apotheka apteegid on arenenud rohupoodidest väikesteks tervisekeskusteks- kus saab nõu ja abi ka haiguste ennetamiseks ning oma tervisliku seisundi määramiseks erinevate testide abil.

Apotheka asutasid 46 apteeki 20. oktoobril 2000. aastal.

<br /><strong>MALLE TOOMISTE<br /></strong><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

 

 

KOMMENTEERIB:

<strong>Ester Eomois<br /></strong>Tamro Eesti OÜ müügi- ja turundusdirektor- Apteek1:

"Apotheka loomisega tuli Eesti apteegiturule uus nähtus- apteegikett- mis algul tõi väga vastakaid arvamusi. Apotheka liikmete arvu kiire kasv- ulatuslikud Apotheka reklaamikampaaniad olid kindlasti üheks tõukeks Apteek1 tekkimisel.<br /> Tänaseks on enamik Eesti apteeke oma koostöö konkreetse apteegiketiga määratlenud. Arvan- et peamiseks põhjuseks on mõistlik majanduslik kaalutlus: ühised reklaamikampaaniad- ühised koolitusprogrammid ja muu marketingitoetus apteegiketi liikmetele.<br /> Seda pakub nii sünnipäevalaps Apotheka kui ka kindlasti tänaseks suurima liikmeskonnaga Apteek1. Tugev ja terve konkurents Apotheka poolt paneb meidki rohkem pingutama."

 

 

<strong><u>Apteegiketid Eestis:</u></strong>

* Apteek1 ketti kuulub 183 apteeki ja neid koordineerib ravimite hulgifirma Tamro Eesti OÜ.<br /><br /> * Apotheka ketti kuulub 170 apteeki ja neid ühendavad ravimite hulgifirma AS Magnum Medical ja OÜ Apteekide Koostöö Hulgimüük.<br /><br /> * Apteek 5+ ühendab ravimite hulgifirma Nordic Pharma OÜ mõju all olevaid apteeke.<br /><br /> * Euroapteek on Leedu tuntud apteegikett- mis jõudis Eesti turule koos Leedu VP Marketiga.

* OÜ Yliopiston Apteeki ja Ülikooli Apteegi OÜ.

*  AS Pharmac MS (Pärnus) mõju all olevaid apteeke koondab AS Pharmac.

* üle 50 sõltumatu apteegi- kelle turuosad on väikesed.

Kokku oli Eestis 2005. aasta algul 480 apteeki- haruapteeki ja müügipunkti.

<em>Allikas: MU</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.