Richter kutsus Viljandi apteekrid pärastlõunal tuld kustutama

Viljandi apteekrid kogunesid 18. oktoobri pärastlõunal Viljandimaa Tuletõrjeühingu majja Väike-Turu tänaval, et läbida esmane tuleohutuse alane teoreetiline ja praktiline koolitus.

Viljandi apteekrid kogunesid 18. oktoobri pärastlõunal Viljandimaa Tuletõrjeühingu majja Väike-Turu tänaval- et läbida esmane tuleohutuse alane teoreetiline ja praktiline koolitus.

Tuleohutuse eeskirjad nõuavad esmaste pääste- ja tulekustutusvahendite olemasolu töökohtadel- sh ka tervishoiuasutustes ning apteekides - nendeks on tulekindlad linad väiksemate tulekollete katmiseks ning tulekustutid. Loomulikult on kõigis asutustes vajalikud vahendid olemas- ent kuidas neid kõige efektiivsemalt kasutada- seda tuldigi uurima- selgitas Richteri turundusjuht Eestis Meris Tammik.

Ravimitootja Richter Gedeon Eesti filiaali toetatud koolituse viis läbi Viljandimaa Tuletõrjeühingu esimees Toomas Henk- kes on ka ise olnud tuletõrjuja.

Henk on päästeteenistusega seotud teooriat ja praktikat umbes kümne aasta jooksul välismaal õppinud ning seda viimastel aastatel nii kodu- kui välismaal õpetanud. “Ei ole hea- kui inimesed kardavad tulekustutit rohkem kui tuld ennast-” lausus ta apteekritele naljatlevalt.

Teoorialoengule järgneski praktiline tulukustutite kasutamine. Asfalt ühingu õuel kattus peagi pulberkustutist välja lennanud valge tolmuga- kui kõik kohalviibijad üksteise järel erinevate kustutitüüpidega tutvust tegid. Sihtmärgiks oli nn “õppetuli” metallvannis- mis apteekrite osavalt sihitud pulbrijoa all ikka ja jälle kustus - just nii nagu peab.

“Nüüd me siis teame täpselt- millist kangi pigistada ning kust ja kuidas toru kinni hoida-” nentisid osalenud pärast sügiseselt jahedaks tõmbunud hoovis tehtud harjutusi kuuma teed ning torti maistes.

Apteekritele tutvustati ühtlasti Curiosin haavageeli (toimeaine Zn-hüaluronaat)- mida sobib kasutada ka põletuste korral.

Selle Richteri poolt sünteesitud molekuli omadustest andis ülevaate turundusjuht Meris Tammik.<br /> Tammiku jutu järgi on firmal plaanis taolisi koolitusi ka tulevikus toetada. Viljandi ürituse õnnestumine julgustab kindlasti seda ideed jätkama.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.