Tallinna lastehaigla sai uue sünnipäeva

7. oktoobril pühitses Tallinna lastehaigla oma taassünnipäeva – lipu- ja õhupalliehtes maja oli lõpuks valmis saanud.

7. oktoobril pühitses Tallinna lastehaigla oma taassünnipäeva - lipu- ja õhupalliehtes maja oli lõpuks valmis saanud.

Pidulikku avatseremooniat koordineerisid Merike ja Margo Mitt- kes juhatasid sisse päevakangelase Merike Martinsoni avasõnad ning sotsiaal- ja majandusministri- linna sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja ning haigla nõukogu esimehe sõnavõtud.

Pärast suure punase lindi läbilõikamist ja maja sisseõnnistamist - piiskop Einar Soone tsiteeris pühakirjast tuntud lauset “Mida te iganes olete teinud vähimale mu pisimatest vendadest- seda te olete teinud mulle” - ning Maria Listra laulu kuulamist suunduti valmis saanud majja gruppide kaupa ekskursioonile.

Mitmed väliskülalised avaldasid arvamust- et Tallinna lastehaigla sisustus ja olmetingimused ei jää millegi poolest maha arenenud riikide lastehaiglatest. Külalised vaatasid kõige viimasena renoveeritud ägedate respiratoorsete haiguste osakonda ning käisid läbi teisedki huvipakkuvad lastehaigla sopid - unustamata naeratamast ja lehvitamast palatites lebavatele väikestele patsientidele.

Uuesti said kõik külalised kokku vastsündinute maja ja peahoone vahelises hallis peolaua ääres- kus sai välja öelda kõik- mis maja ees ütlemata jäi - ilusad mälestused- õnnitlused- tunnustussõnad ja head soovid- seda nii aastate jooksul renoveerimist juhatanud Merike Martinsonile kui kogu lastehaigla perele.

Kuuldavasti ei kavatseta lastehaiglas loorberitele puhkama jääda. Juba järgmisel aastal taotletakse riigilt raha laste ja noorte vaimse tervise keskuse loomiseks lastehaigla juurde.

<br /><strong>TIINA EIER<br /></strong>Tallinna lastehaigla kommunikatsioonijuht

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.