Anatoomikumi võib tulla muuseum

Tartu ülikool ja linnavalitsus tahaksid muuta vana anatoomikumi muuseumiks ning ootavad selleks ka riigilt toetust.

Tartu ülikool ja linnavalitsus tahaksid muuta vana anatoomikumi muuseumiks ning ootavad selleks ka riigilt toetust- vahendas BNS.

Avariiseisukorras hoone renoveerimiseks oleks vaja 20-25 miljonit krooni- muuseumi ülalpidamiseks kuluks aastas ligikaudu miljon krooni- ütles Tartu ülikooli (TÜ) prorektor Jaak Kangilaski.

“Ainult linna abist jääb väheks. Vaja oleks ka riigi toetust-” sõnas ütles BNSile möödunud kolmapäeval anatoomikumi külastanud Tartu abilinnapea Georg Aher. Aheri sõnul sobiks anatoomikum ideaalselt muuseumiks ning linnavalitsus otsustas järgmisel aastal eraldada sealse näitusetegevuse toetuseks 200 000 krooni.

Praegu on anatoomikumis avatud püsiekspositsioon patoloogilise anatoomia kollektsioonist ning viimaseid nädalaid lahti ka ajutine näitus meditsiini ja anatoomikumi ajaloost. Lisaks mängib Emajõe Suveteater anatoomikumis lavastust “Frankenstein”.

Kangilaski sõnul võiks muuseum olla omaette meditsiiniajaloo muuseum või ajaloomuuseumi filiaal. Riik on seni eraldanud kolmeaastase toetuse patoloogia kollektsiooni korrastamiseks- kuid Kangilaski sõnul oleks tarvis püsivat riiklikku tuge. “Anatoomikum on kogu Eesti kultuurivaramusse kuuluv hoone- kogu arstiteaduse sümbol- mida välismaalased väga imetlevad. Praegu on hoone avariilises seisukorras.”

Anatoomikum on kantud nii TÜ ajaloolise hoonestu uuendamise programmi- milleks ülikool taotleb riigilt 100 miljonit krooni- kui ka Toomemäe elavdamise projekti- milleks linn taotleb Euroopa Liidult 15 miljonit krooni.

Oktoobris tähistas ülikool vana anatoomikumi 200. aastapäeva. Hoone rotundiosa valmis 1805. aastal- aastatel 1825-1827 ja 1856-1860 lisati sellele tiibehitised.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.