JUHTKIRI:

Nihkes süsteem

<strong>Nihkes süsteem</strong>

Kui oskused ja teadmised on olemas ning tahtmistki jagub- siis miks mitte püüda süsteemi koos hoida ning otsustajate möödalaskmisi omast vabast tahtest kohendada! Jutt käib sedapuhku perearstide seltsi kauasest juhist Madis Tiigist- kes OÜ Tervisetelefon nimel mööda Eesti maapaiku käib ja hädas olevaid perearstinimstuid vee peal püüab hoida.

Tubli tegu. Aga kohati jääb mulje- et kopsikust- millega Eesti perearstinduse lekkivast paadist siin ja seal ikka veel vett välja proovitakse uhada- jääb napiks.

Allakirjutanugi on mitme inimese suust kuulnud juttu- et kui nii edasi läheb- on peagi oodata perearstisüsteemi praegusel kujul kokkukukkumist. Kas aasta- kahe või kolme pärast - tähtajad on erinevad -- aga põhilises on need rääkijad olnud sama meelt. Seejuures ei ole kahjuks või õnneks tegemist olnud huupi pakkujatega. Tegu on paraku olnud perearstide endi jutuga.

Ei tahaks uskuda- et süsteemi kui sellisesse oli juba algusest peale kodeeritud mingi müstiline mortaalsus. Pigem on kuhjunud kümned pisiasjad- millele esimesel aastatel ei pööratud tähelepanu- kuna tegemist oli ju tavapäraste “käivitamishäiretega”. Hoog oli sees ja metsa maha raiudes laastud ikka lendavad...

Suurimaks möödalaskmiseks võiks ehk pidadagi seda- et otsustajad veel ka mitu aastat hiljem perearstide nurinat ikka üleminevaks kasvuraskuseks on pidanud. Nüüd jääb üle tõdeda- et poolsada perearstinimistut on oma arstita- valdavalt maapiirkonnas.

Mis tegelikult tähendab ju seda- et lisaks ravikindlustuseta inimestele- kelle õiguse nimel üldarstiabile näiteks õiguskantsler ja sotsiaaldemokraadid viimasel ajal väga palju sõna on võtnud- peaks Eestis olema umbes samavõrra neid- kellel paberite järgi ravikindlustus ja õigus perearstiabile igati olemas- kuid kellel praktikas selle õigusega tihtipeale midagi peale pole hakata. Kes küll nende eest kõneleks?

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.