Ravimiamet määras apteegijuhatajale maksimumtrahvi

Ravimiamet trahvis Tallinna Aia apteegi juhatajat tadalafiili
(Cialis) ja sildenafiili (Viagra) sisaldavate tablettide korduva
ilma retseptita müügi eest 6000 krooniga.

Ravimiameti teatel selgus Aia apteegi inspektsiooni käigus 8. septembril- et sealt oli korduvalt ilma retseptita väljastatud erektsioonihäirete korral kasutatavaid retseptiravimeid. Apteegi juhataja Liia Saava tunnistas rikkumisi. Tema selgituste kohaselt müüdi retseptita ravimeid põhiliselt soomlastele.

<strong>6000-kroonine rahatrahv<br /></strong>Ravimiamet määras apteegi juhatajale kiirmenetluse korras maksimaalse- 6000-kroonise rahatrahvi- sest tegemist oli tõsise korduva rikkumisega- öeldakse ameti veebilehel. Rikkumiste jätkumise korral on ameti hinnangul võimalikud rangemad karistused väärtegude menetluse korras ning sanktsioonid apteegi tegevusloa asjus.

Liia Saava rääkis Meditsiiniuudistele- et rikkumine oli ilmne ning ta võttis süü enda peale- olles nõus suurima trahvisummaga- mida kohapeal oli võimalik määrata. “Vaidlustamise korral oleks võinud juhtuda- et trahvitakse apteegi omanikku ennast ja veel suurema summaga.”

Saava jutu järgi oli müüdud retseptita erektsiooniravimeid pikema aja jooksul kokku viis pakendit. "Selgitasime välja- et müüjaks oli iga kord üks ja sama farmatseut. Meil oli temaga pärast tõsine jutuajamine- kus ta oma käitumist ka põhjendas. Tema töölt vabastamist ei pidanud ma vajalikuks.”

Pikemalt ei soovinud Saava seaduserikkumise põhjusi selgitada- kinnitades vaid- et tegemist ei olnud farmatseudi teadmatusega.

<strong>Teistele hoiatuseks<br /></strong>Aia apteegi juhataja sõnutsi on ravimite retseptita müügi eest trahvi ja ettekirjutusi tehtud teistelegi apteekidele. Antud juhtumi puhul Ravimiameti veebilehele pikema teate ülesriputamise suhtes oli ta arvamusel- et seda on tehtud teise apteekrite hirmutamiseks.

“Ravim on määratud retseptiravimiks peamiselt põhjusel- et ravimpreparaadi kasutamisel ilma arsti järelevalveta võib ilmneda otsene või kaudne oht kasutaja tervisele. Ravimiamet jätkab järelevalvet retseptikohustuse rikkumiste avastamiseks apteekides-” kinnitatakse ameti veebilehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.