Kohtla-Järve õed käisid sünnipäeval

1966. aastast praegusel kujul tegutsev Kohtla-Järve meditsiinikool tähistas 29. oktoobril kooli sünnipäeva vilistlaste kokkutulekuga.

1966. aastast praegusel kujul tegutsev Kohtla-Järve meditsiinikool tähistas 29. oktoobril kooli sünnipäeva vilistlaste kokkutulekuga.

Miks just nüüd? Panime kokkutuleku kuupäeva paika juba aasta alguses; tundsime- et just see päev on sobiv: suvi möödas- põllutööd tehtud- omavalitsuste valimised ühel pool. Ongi tibude lugemise aeg.

Inimesel on 40 aastat küps iga. Pilku tagasi pöörata on ikka aeg-ajalt kasulik ja vajalik. See annab häid emotsioone- tugevust ja jõudu edasiminekuks- olles analüüsinud tehtut- hinnanud olukorda ja seadnud sellest tulenevalt uusi eesmärke.

Olnu tundub sageli millegipärast olevat parem kui see- mida kogeme täna ja mida ootame homselt. On tehtud tööd- selle nimel nähtud vaeva ning pühendutud töötades alati positiivse tulemuse saavutamisele.

Inimesed vajavad tunnustamist. Teadmist selle kohta- et nad on olnud tublid ning et see- mida nad teevad- läheb paljudele korda. Seda tunnet olid tulvil kõik vilistlaste kokkutulekul osalejad- tundes rõõmu taas koosolemisest.

Tänusõnu meie kooli lõpetanud õdede kohta toodi nii Virumaalt kui laiast Eestist ning väljendati seda soojade tunnete ja sõnadega. Tänasime meiegi neid- kes on andnud oma panuse Kohtla-Järve meditsiinikooli arengusse ja maine kujundamisse.

Külalistena olid kohal ka kooli esimene direktor Anatoli Sivenkov- kes oli ühtlasi ka üks kooli asutajaid 40 aastat tagasi. Üheskoos meenutati seda esimest ja algset- mis on vaatamata kõigile takistustele kandnud vilja tänaseni. Alustada oli ka siis raske ja tulemus saavutati vaid tänu sellele- et oli olemas vajadus- soov teha- koostöö ja toetus.

<strong>Anatoomikumist toodi luid<br /></strong>Tuletati meelde sedagi- kuidas kotiga Tartu anatoomikumist õppevahendiks luid toodi ning esimesed kooli lõpetanud õed meenutasid ainukest luukerest õppevahendit- mille pealt hoolega ladinakeelseid termineid pähe tuubiti.

Südantsoojendavad olid meenutused tollest ajast- kus õpilased nii iseenesestmõistetavalt võtsid osa saagikoristamisest kolhoosipõllul- koos tuletati meelde kõiksuguseid ühisüritusi ja tegemisi. Kõigest sellest on jäänud inimestesse helged mälestused ja nende paistel soojendati üheskoos hinge.

Kokku oli tulnud 250 lõpetajat- õpetajat ja külalist üle Eesti. Sügava austusega meenutati kooli- kust saadi haridus- mis on kõigi poolt hinnatud ja toidab tänaseni.

Andsime välja ka kooli juubeliraamatu ja omatehtud 20-minutilise video- mis tutvustas vilistlastele seda- mida praegu koolis teeme.

Atraktiivseks aitasid üritust muuta nii praeguste kui endiste õpetajate ja lõpetajate ette kantud muusikalised ja sõnalised tervitused proosas ja omaloomingulises luules ning Jõhvi laste armas laul.

<strong>Hooliv ja haritud õde<br /></strong>Vilistlaspeolt jäi kõlama- et tänapäeva õde on kõrgharidusega spetsialist. Õde võib õppida kraadiõppes- mis on aidanud viia õenduse eriala uuele tasandile. Me räägime üha enam tõenduspõhistest teadmistest- õendusalasest uurimusest- mille eesmärgiks on parendada õendushooldusteenuse kvaliteeti. Kuid ikkagi tahavad patsiendid näha enda kõrval õde kui inimest- kes hoolib temast- on tähelepanelik ja keda saab usaldada oma mures- lootes vajalikule abile.

Tänud kõigile- kes Kohtla-Järve meditsiinikooli hea sõnaga meeles pidasid! Sügav kummardus kõigi kooli asutajate- vilistlaste ja õpetajate poole!

<br /><strong>ERIKA KRUUP<br /></strong>Kohtla-Järve Meditsiinikooli direktori kt

 

<br /> ******************************

 

<strong><u>Kohtla-Järve meditsiinikool arvudes</u></strong>

1966-2005 on kooli lõpetanud 3477 tervishoiutöötajat- neist:<br />    - 3010 õde-<br />    - 28 velskrit-<br />    - 192 hooldusõde-<br />    - 125 põetajat-<br />    - 122 sotsiaalhooldustöötajat.

<em>Allikas: Kohtla-Järve meditsiinikool- Erika Kruup</em>

 

<em><br /></em>******************************

 

LISALUGU:

<strong>Põlevkivitööstusest kasvas õppeasutus</strong>

Esimesi märkmeid Kohtla-Järve meditsiinikooli tegutsemise kohta võib ajaloos leida juba 1946. aastast. 1966. aastast toimib kool praegusel kujul ning viimased 17 aastat Kukrusel. Kunagi oli siin Kukrusel elavate laste tarvis põhikool- hiljem õppetootmiskombinaat.<br /> Kool on Ida-Virumaal ainuke meditsiinilist kutse- ja rakenduskõrgharidust andev õppeasutus- mis on asutatud perioodil- mil piirkonnas hakati laiemalt arendama põlevkivitööstust.<br /> Seoses sellega tuli siia rohkem inimesi elama ja tekkis suurem vajadus tervishoiuteenuse järele.<br /> Viimased aastad on koolile eraldatud koolitustellimusena 90 hooldusõe kohta ning õdede õpe jätkub 2006. aastal- pärast ühinemist Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga.

<strong>Erika Kruup</strong>

 

<strong><br /></strong>******************************

 

LISALUGU:

<strong>Koolitus paisub europrojektidega</strong>

Täna on koolis väike- aga tubli- arenev ning motiveeritud töötajate pere. Viimase paari aastaga oleme suutnud kooli arengus palju ära teha. Koostööd tehakse piirkonna ettevõtete- koolide- tervishoiuasutuste ja kohalike omavalitsustega. Oleme arendanud ka rahvusvahelisi sidemeid nii Balti riikide kui Põhjamaadega.<br /> Ühise üritusena toimus meil rahvusvaheline õendusalane konverents 7. aprillil- käsil on Leonardo da Vinci praktikaprojekt- mille raames saavad meie kooli 16 (üli)õpilast läbida praktika Norras ja Soomes.<br /> Uus projekt- millele saime üle miljoni krooni Euroopa toetust (meede 1.1 projekt “Õendus- ja hooldusala kutseõppehariduse arendamine”) on samuti seotud välispartneritega.<br /> Selle abil on meil võimalik pakkuda õpetajatele erialakoolitust Soome kolleegidelt. Projekti raames saavad koolitust nii meie kui ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õpetajad erinevatel aladel- lisaks veel praktikajuhendajad nii Ida-Virumaa kui Tallinna tervishoiuasutustest.<br /> Mitu projekti oleme rakendanud koolis riigikeele õppes- et parandada personali ja (üli)õpilaste erialast suhtlemisoskust eesti keeles.<br /> Ehedal kujul oleme seda kinnitanud keelekeskkonnas Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis MEISi projektina Kesk-Eesti Arenduskeskuse vahendusel.<br /> Sel kuul plaanime läbi viia MEISist rahastatud projekti “Õe ja hooldusõe erialal õppiva muukeelse (üli)õpilase sujuv integreerimine Eesti tervishoiu tööturule” osana ühepäevase keelepraktika Võrus Lõuna-Eesti haiglas.<br /> Euroopa Sotsiaalfondi ja tööturuameti koduhooldustöötajate pilootprojektis- milles esineme partnerkoolina- koolitame 10 kuu jooksul kaks gruppi töötuid Ida-Virumaal: Narvas ja Kohtla-Järvel.<br /> Oleme mitmekordistanud koolis omatulu- mis on aidanud oluliselt parandada õpikeskkonda. Oleme olnud aktiivsed nii ise õppides kui teisi õpetades - sooviga areneda ja arendada. Järjest suuremat tähelepanu pöörame ka täiskasvanute täiendkoolitusele- seda eeskätt erialase täiendõppena tervishoiutöötajatele- aga ka esmaabikoolitusena kõigile asjast huvitatutele.

<strong>Erika Kruup</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.