JUHTKIRI:

Kodune sünergia

<strong>Kodune sünergia</strong>

Just sünergia on sõna- mida nii Viimsi haigla juhid Aleksander Stern ja Enn Rei kui ka Fertilitase juht Ivo Saarma Meditsiiniuudiste järjekordse koduvisiidi käigus üsna mitu korda kasutavad. See peakski olema loomulik- kui ollakse esiteks ühise katuse all ning teiseks juba ruumiliselt teineteisega nii läbi põimunud nagu nimetatud asutused on.

Nii kohtume meiegi Viimsi haiglaga tutvust tehes mitu korda Ivo Saarmaga- kes on parajasti teel (läbi naaberhaigla ruumide) ühest Fertilitase punktist teise.

See olukord paistab välja umbes nii- et ukse ühel pool on ühe ja teisel pool teise haigla silt ning uks on omakorda avatud- et liikumine oleks võimalikult optimaalne. Ning mõnes kohas pole ustki- lihtsalt saab seista koridoris mõttelisel joonel ning käed laiali ajada - ees on üks ja selja taga teine haigla- külje peal talveaed läbi klaaskatuse kõrgusse pürgiva palmiga. Selline kodune õhkkond ja olemine.

Kujutagem ainult korraks ette- kui neid haiglaid seoks mõiste “konfrontatsioon”. Siis oleksid samal kohal kindlasti uks- riivid- koodlukud jms. Prr...

Ning sünergia pole mitte ainult ruumiline. Kahel haiglal on küll kattuvaid erialasid ja töötajaidki- kuid valdavaks on siiski koostöö: kui Viimsi haiglasse tuleb patsient günekoloogilise probleemiga- saadetakse ta tõenäoliselt edasi Fertilitasse; kui Fertilitase patsiendile on vaja röntgenipilti teha- tuleb appi Viimsi haigla jne. Kuni selleni välja- et mõnikord on naabrilt koguni palatikohti “laenuks” saadud.

Kõik ikka inimese nimel- kes haiglasse tuleb. Kõik selle nimel- et ta ikka terveks saaks - seda kinnitavad mõlema haigla juhid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.