Kliinikum ja Valga haigla ravivad koos

7. detsembril sõlmivad TÜ kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur ja Valga haigla juhataja Riho Tapfer koostöölepingu.

Homme- 7. detsembril sõlmivad TÜ kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur ja Valga haigla juhataja Riho Tapfer koostöölepingu- teatas kliinikumi avalikkussuhete juht Kristi Tael.

Leppe eesmärgiks on arstiabi kvaliteedi edendamine Valgamaal. Koostöölepingu raames pakub kliinikum stažeerimisvõimalusi Valga haigla arstidele ja õendus-hoolduspersonalile- korraldatakse ühiseid seminare- kus kliinikumi arstid ja õenduspersonali töötajad tutvustavad oma kolleegidele Valgamaal uusimaid ravi- ja diagnostika põhimõtteid.

Kaasaegseid infotehnoloogilisi võimalusi kasutades on juba pea aasta läbi viidud kliinilis-patoanatoomilisi konverentse- et arutatada keerulisi haigusjuhtumeid. Ühena esimestest haiglatest ühines Valga haigla digitaalse pildiarhiiviga PACS- seega on Valga kolleegidel Tartu arstidelt igal hetkel võimalus oma patsientide tervise kohta teisest arvamust küsida- vahendas Kristi Tael.

Olulisimaks koostöövormiks peavad mõlema haigla juhid kliinikumi hemodialüüsi keskuse avamist Valga haiglas. Hemodialüüsi vajavad kroonilise neerupuudulikkusega patsiendid vajavad kuni kolm tundi vältavat protseduuri 2-3 korral nädalas. Näiteks Tõrva lähedalt pärit naine kulutas TÜ kliinikumis protseduuril käimisele kokku isegi kuni 18 tundi.

Kliinikumi juhatuse esimehe Urmas Siiguri sõnul on koostöö end tänaseks igati õigustanud ja ning lepingu vormistamine on senise tegevuse igati loogiline jätk.

Valga haigla juhataja Riho Tapfer leiab- et maakonnahaigla arstidel ja õdedel on ühised koolitused väga vajalikud. Tapfer rõhutab enim head koostööd digitaalse pildiarhiivi kasutamisel.

AS Valga Haigla otseses vastutuspiirkonnas on <em>ca</em> 40 000 elanikku- haiglas on 130 statsionaarse ravi voodit ja 250 töötajat.

Eesti suurim raviasutus SA Tartu Ülikooli Kliinikum on organisatsioon- kus on integreeritud ravi-- õp-pe-- teadus- ja arendustöö ning kus kohaldatakse Eesti jaoks uusi ravimeetodeid ja ravimeid. Sellest visioonist lähtuvad ka kliinikumi pikaajalised eesmärgid: ravi- ja õpetusteenuse kõrge kvaliteet- majanduslik efektiivsus ja arusaadav juhtimine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.