LÜHIUUDISEID:

Tervisenõukogu jagas Tallinnas raha
matkatoetusteks

Tallinna tervisenõukogu eraldas südame- ja veresoonkonnahaiguste (SVH) ennetamise riikliku strateegia raames raha matkatoetusteks 26 projektile.<br /> “SVH ennetamise riiklik strateegia näeb ette erinevaid elanike tervist edendavaid tegevusi- sh liikumisaktiivsuse tõstmist looduses-” öeldakse Tallinna pressiteenistuse teates. “Kuna väga oluline on kujundada vastavat harjumust juba varases lapseeas- läks enamik rahaeraldistest mitmele erinevale lasteaiale- toetati ka puuetega inimesi.”<br /> Matkataotluste eraldis oli kokku 89 240 krooni. Konkursiga välja valitud matkaprojektide raames korraldatakse jalgsimatku- orienteerumis- ja tervisepäevi peamiselt Tallinna ümbruse matkaradadel ning Lahemaal.<br /> Matkaprojektide konkursil said osaleda projektid- mille läbiviimise aeg mahub vahemikku 18. novembrist 20. detsembrini 2005. Taotletava summa ülempiir oli 5000 krooni.<br /> 13-liikmelisse Tallinna tervisenõukogusse kuuluvad koos vastava valdkonna linnaametnikega ka haiglate ja meditsiiniliste erialaliitude esindajad- teatas pressiteenistus.

 

 

<strong>Koostöönäitus esitleb tervishoiumuuseumis tunnustatud maitset</strong>

10. detsembrini on Eesti Tervishoiu Muuseumis avatud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) ning muuseumi koostöönäitus toiduainetest- mis said sel aastal Tunnustatud Eesti Maitse (TEM) ja Tunnustatud Maitse (TM) märgi.<br /> EPKK teatel on tegemist esmakordse taolise väljapanekuga. Esindatud on kõik 2005. aastal TEM või TM märgi saanud tooted kokku 20 firmalt. Näituse kujunduse autor on Kalle Tikas.<br /> 25. ja 27. oktoobril 14. korda läbi viidud toidukvaliteedi hindamise läbisid edukalt 58 toodet. Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärgi ehk päritolu- ja kvaliteedimärgi pälvisid 30 toodet ning Tunnustatud Maitse ristikumärgi ehk kvaliteedimärgiga tunnustati 28 toodet.<br /> Muuseumi näituste osakonna juhataja Ülle Kase jutu järgi on näituse eesmärk tutvustada ja soovitada Eesti tarbijale head ja kvaliteetset toidukaupa.<br /> “Näitusel on võimalik näha koos kõiki toiduaineid- mis said sel aastal tunnustuse ja ehk on siis kergem ka poes neid tooteid otsida ja ära tunda-” ütles Kask.<br /> TEM ja TM toodete kvaliteeti hindavad vastava täiendkoolituse läbinud eksperdid. Iga tootegrupi jaoks on moodustatud eraldi ekspertgrupp 5-10 liikmest.<br /> Hindamisel vaatab EPKK läbi kõik esitatud toodete füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside tulemused ning kontrollib nende vastavust Eestis kehtivatele standarditele või tehnospetsifikaatidele. Pääsukesemärgi taotlemisel kontrollitakse lisaks tooraine eestimaist päritolu tõendavate dokumentide õigsust.

 

 

<strong>Nycomed Groupi 9 kuu käive ületas pool miljardit eurot</strong>

Ka Põlvas ravimeid tootev Taani ravimikontsern Nycomed AS teatas- et kasvatas üheksa kuuga mullu sama ajaga võrreldes käivet 15-3 protsenti 547-1 miljoni euroni (8-56 miljardi kroonini)- vahendas BNS.<br /> Nycomedi kulumieelne tegevuskasum kasvas samas võrdluses 21-7 protsenti ja moodustas kokku 115-1 miljonit eurot.<br /> Nycomedi hinnangul kasvas kontserni käive eelmise aasta sama ajaga võrreldes väga kiiresti Venemaal ja SRÜ riikides - 53-4 protsenti 105-7 miljoni euroni.<br /> Euroopa turule keskendunud Nycomed omab firma veebilehe andmetel esindust 20 riigis. Viimati avati see novembri lõpul Hispaanias Madridis- sealt juhitakse ka firma tegevust Portugalis. Kokku umbes 3000 töötajaga kontserni peakontor asub Taanis Roskildes.

 

 

<strong>Evi Sikstus juhtis sünnipäevapidu</strong>

Järva diabeedifoorumil 25. novembril tähistasid Paide restorani kogunenud ligi 90 inimest 15. maailma diabeedipäeva ja Järva diabeetikute seltsi 10. aastapäeva.<br /> Õnnitlejaid tuli kokku üle Eestimaa: sotsiaalminister Jaak Aab- EMSLi nõukogu esimees Lagle Parek- maavanem Üllar Vahtramäe- Paide linnajuhid- Eesti Diabeediliidu (EDA) juhid ning Järva seltsi liikmed algusest tänaseni.<br /> Ulvi Tammer Eesti Diabeediliidust rõhutas seltsi vajalikkust. Järva diabeetikute selts on üks EDA tublimatest. Seltsis saab diabeetik või tema pereliige adekvaatset teavet haiguse ja paremate toimetulekuvõimaluste kohta. Selts pole mingi kurb koht- kuhu kõik tulevad kokku ja räägivad haigusest- rääkis Järva diabeetikute seltsi juhatuse esimees Evi Sikstus.<br /> Kahjuks ei ole Järvamaal veel diabeedikabinetti ega diabeediõde ning kohapeal ei tööta endokrinoloogi- kuid haigla on positiivselt häälestatud. Tartu arstid võtavad Paides vastu korra kuus ja perearsti saatekirja alusel.<br /> Eesti Endokrinoloogia Seltsi juhataja dr Jaanus Kerge rõhutas- et tegelikult algab kõik juba lapseeas- viidates vajadusele alustada tervisliku eluviisiga varakult.<br /> Järva maavalitsus andis Järva diabeetikute seltsile tänukirja aktiivse ja tulemusliku tegevuse eest Järvamaa inimeste tervise edendamisel ning tänas seltsi juhatajat Evi Sikstust initsiatiivika tegevuse eest järvamaalaste tervise heaks.

 

<strong>“Märka inimest” täitis kiriku pilgeni</strong>

Neljapäeva õhtul- umbes samal ajal- kui Briti peaminister Tony Blair jalutas koos kolme Balti riigi peaministriga Tallinna vanalinnas- kogunesid inimesed Kaarli kirikusse ülemaailmse aidsi vastu võitlemise päeva kontserdile “Märka inimest”. Rahvast kogunes nii palju- et osa pidi jääma ukse taha. Aga kontserdi kandis hilisõhtul üle ka Eesti Televisioon. Heategevuslikul kontserdil esinesid Rein Rannap- Jassi Zahharov- Hendrik Sal-Saller- Helin-Mari Arder- Heli Veskus- Erki Pehk ja XXI Sajandi Orkester. Kiriku korjanduskastidesse pandud ja mobiilisõnumitega saadetud annetusraha läheb Merimetsa haiglale HI-viirusega vastsündinute raviks. Eestis on praegu 19 HIV-positiivset imikut.

 

 

<strong>ERKF jagas raha ka meedikuile</strong>

SA Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF) jagas järgmiseks aastaks 3-98 miljoni krooni eest stipendiume ja toetusi- teatas ERKFi nõukogu esimees Eri Klas.<br /> Klasi sõnul laekus sihtasutusele ERKFi kuueteistkümnendaks rahajagamiseks 722 rahaeraldamistaotlust üle 9-5 miljoni krooni saamiseks- vahendas BNS. Nõukogu rahuldas 358 taotlust.<br /> Klas lisas- et fondile esitatavad taotlused on muutunud aastate jooksul märksa realistlikumaks. Selle tunnistuseks on seegi- et tänavu nõukogu toetuse saanud taotlustest 177 sai rahuldada täissummas.<br /> ERKFi traditsiooniliselt välja antavad elutöö tänuauhinnad koos 50 000 krooni suuruse stipendiumiga pälvisid tänavu keeleteadlane Mati Hint- füüsikateoreetik Harald Keres- filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk ning kunstnik Kaljo Põllu.<br /> Nüüdseks on ERKF tänu eraisikutest ja firmadest lahketele annetajatele saanud oma viieteistkümneaastase tegevusaja jooksul kultuuri toetamiseks eraldada juba üle 42-9 miljoni krooni- nentis Klas.<br /> Järgmiseks- seitsmeteistkümnendaks jagamiseks algab taotluste vastuvõtt 1. septembril 2006 ja lõpeb 16. oktoobril 2006 kell 16.

<strong><u>Rahvuskultuuri fondist 16. jagamisel stipendiumi saanud meedikuid:</u></strong>

<strong>Adda ja Leonhard Mardna Fondi stipendiumid<br /></strong><em>Sisehaiguste arstide õpingute ja tegevuse toetamiseks<br /></em>   - Malle Moller- pikaajalise tegevuse eest Ida-Tallinna keskhaigla II siseosakonna vanemõena (Tallinna Arstide Liidu taotlus) - 5000 krooni*<br />    - Toomas Vestman- spetsialiseerumiseks gastroenteroloogia erialale- sh raviendoskoopia -<br /> 10 000 krooni*

<strong>Professor Uno Sibula Fondi stipendiumid<br /></strong><em>Kirurgide koolituse ja täiendõppe toetamiseks<br /></em>   - Evelyn Eelma- osavõtuks laparoskoopiliste operatsioonide praktilisest kursusest Euroopa Kirurgia Instituudi juures Hamburgis - 20 000 krooni*<br />    - Jaanus Kahu- osalemiseks XXI Euroopa Uroloogide Assotsiatsiooni kongressil Pariisis -<br /> 23 000 krooni*

<strong>Doktor Ivo Risti Fondi stipendium<br /></strong><em>Traumatoloogia-ortopeedia residentide koolituse ja täiendõppe toetamiseks<br /></em>   - Egon Puuorg- osalemiseks koolitusel Strasbourg’is teemal “Artroskoopiline kirurgia õlal ja põlvel” - 10 900 krooni*

<strong>Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond stipendium<br /></strong>   - Riina Vibo- doktoritöö kirjutamiseks teemal “Insuldi epidemioloogia ning riskitegurite profiil Tartus aastatel 2001-2003” - 5000 krooni*

<br /> * - taotlused rahuldatud küsitud summa suuruses<br />

<em>Allikas: Eesti Rahvuskultuuri Fondi veebileht- MU</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.