Suurim eraannetus läks Pelgulinna arstide töösaali

24. novembril avati Pelgulinna sünnitusmajas miljonikroonise annetuse abil täielikult kaasajastatud arstide tööruumid ja nõupidamiskeskus.

24. novembril avati Pelgulinna sünnitusmajas miljonikroonise annetuse abil täielikult kaasajastatud arstide tööruumid ja nõupidamiskeskus. Sünnitusmaja jaoks aasta suurima eraannetuse tegi kinnis-varaarendusega tegelev OÜ Manutent.

“Arstide töötingimuste tähtsust ei ole võimalik ülehinnata ja seepärast soovin annetusega tänada kõiki Pelgulinna sünnitusmaja arste igapäevase ennastsalgava töö eest-” ütles Manutendi juhatuse esimees Märt Vooglaid. “OÜ Manutent juhi ja kinnisvaraarendajana soovisin panustada just arstide tööruumide kaasajastamisse- mis võimaldab arstidel tegeleda oma igapäevaööga parimal tasemel-” lisas ta.

SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond juhatuse liikme Kadri Karula sõnutsi on käesolev annetus Vooglaiu jaoks juba teistkordne. Üheksa aastat tagasi- pärast esimese poja Georgi sündi annetas ta sünnitusmajale miljon krooni vastsündinute intensiivravi palati renoveerimiseks. Idee taas toetada Pelgulinna sünnitusmaja tekkis ettevõtjal pärast teise poja Romani ilmaletulekut samas sünnitusmajas aasta tagasi.

Tegemist on sihtotstarbelise annetusega konkreetse sooviga teha arstide olme paremaks. Haigla teatel kulus kogu miljon ruumide projekti- renoveerimise ja mööbli peale. Töö teostajaks oli Tagor Grupp OÜ.

Kaasaegne töösaal on mõeldud kolme osakonna arstidele (sünnituseelne- sünnitus- ja lastearstid) ja residentidele. Saali ühendab tervikuks arhitekti ja sisekujundaja Lilian-Hanna Taimla projekteeritud ruumi keskel asuv atraktiivne allikasammas ja veekardin.

“Eesmärgiks oli jõuda ruumipsühholoogilise seisundini- et aidata arstidel lõõgastuda ja pingeid maandada-” kirjeldas Taimla oma sisekujunduse idee lähtekohta. “Pidevalt sillerdaval ja voolaval veel on vaimuerksust tõstev mõju- mis loob elujaatava ja mõnusa mikrokliima.”

Enamik töölaudadest paiknevad ringikujuliselt ümber allikasamba- jättes igale arstile töösse süvenemiseks vajaliku ruumi. Põranda disain on veesammast järgiv- kujutades sambast alguse saavat ringikujulist vikerkaart. Ruumis kasutatav erimööbel on omavahel ergonoomiliselt seotud- kirjeldatakse toetusfondi pressiteates.

Nõupidamiskeskus on eraldi kinnine ruum töösaali kõrval- kus on eriprojekti järgi S-tähe kujuline laud arvuti ja projektori kasutamise võimalusega. Keskusse mahub korraga nõu pidama kümmekond inimest.

AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmaja on üks kolmest suuremast sünnitusmajast- seal tuleb ilmale iga neljas laps Eestis.

Sünnitusmaja toetusfond on tegutsenud üle viie aasta ning selle aja jooksul on fondi kaudu sünnitusmaja toetatud viie miljoni krooniga.

Toetajad on abistanud nii kaasaegse meditsiinitehnika ostmisel kui ka ruumide renoveerimisel.<br /> Toetusfondi juhi Taivo Virve sõnul aitab iga tehtud annetus alustada elu- mistõttu ollakse tänulikud kõikidele toetajatele. “Seekordne sihtotstarbeline annetus aitas imeliseks muuta arstide tööruumid- kes seda imet endas kandes aitavad omakorda ilma uusi imesid-” ütles Virve.

<br /><strong>PEEP TALIMAA<br /></strong><a href="mailto:peep@mu.ee">peep@mu.ee</a>

 

 

<u>LISALUGU:<br /><br /></u><strong>Kontsert andis 100 000</strong>

Pühapäeval- 27. novembril toimus kuuendat aastat Vikerraadio ja Jazzkaare koostöös Tallinnas Kaarli kirikus heategevuskontsert “Aita alustada elu!”- mille tulu läheb samuti traditsiooniliselt Pelgulinna sünnitusmaja toetuseks.<br /> Seekord on plaanis annetuste toel soetada 400 000 krooni maksev ultraheliskalpell- mis aitab teha vajalikke operatsioone efektiivsemalt- patsienti säästvamalt ja oluliselt väiksemate tüsistustega.<br /> Aparaati on Pelgulinna sünnitusmaja toetusfondi veebilehe kohaselt vaja günekoloogia osakonna arstidele.<br /> Toetusfondi teatel oli heategevuskontsert edukas ja rahvast palju. Ettevõtmise tuluks hinnati 100 000 krooni.<br /> Kogu ultraheliskalpelli muretsemiseks vajalik raha loodetakse kokku saada Jõulujazzi heategevuskontserdist ja EMT sms-kampaaniast “Jõulukalender”.<br /><br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.