TEA kirjastus andis välja Pere terviseentsüklopeedia

25. novembril esitles TEA kirjastus Tartu ülikooli ajaloomuuseumis vastilmunud suureformaadilist ohtra pildimaterjaliga illustreeritud “Pere terviseentsüklopeediat”.

25. novembril esitles TEA kirjastus Tartu ülikooli ajaloomuuseumis vastilmunud suureformaadilist ohtra pildimaterjaliga illustreeritud “Pere terviseentsüklopeediat”.

264-leheküljelist tõlketeost- mille on koostanud ülemaailmselt tunnustatud Briti teatmekirjastus Amber Books (esmatrükk ilmus k.a märtsis)- tutvustasid TEA kirjastuse juhatuse esimees Silva Tomingas ja peakonsultant endokrinoloog Jaanus Kerge.

Tominga sõnutsi on “Pere terviseentsüklopeedia” juba kaheksas tervisealane väljaanne TEA kirjastuselt. Raamatut on trükitud üle 16 000 eksemplari.

“Pere terviseentsüklopeedia” kujutab endast ülevaadet 123 haigusest ja haigusnähust- sisaldades nõuandeid haiguste äratundmiseks ja ennetamiseks ning praktilist teavet haiguste ravimisest ja tänapäevastest ravivõtetest.

Raamatu ülesehitus on lihtne ja selge. Kõik haigused ja haiguslikud seisundid on süstematiseeritud inimese keha ehituse ja talitluste järgi. Näiteks on üheks teemaks koondatud “Veri ja immuunsüsteem”- “Hormoonid ja ainevahetus”- “Luud- liigesed ja kõõlused”. Huvipakkuva teema leidmisel on abiks ka raamatu lõpus olev põhjalik indeks.

Tõlget on terminoloogia osas kohendanud Eesti vastavate erialade asjatundjad (Maie Jürisson- Riina Kallikorm- Tõnis Karki- Riina Salupere- Lee Tammemäe jt)- seega sobituvad diagnostika- ja ravivõtted enamasti meil levinuga. Ent teatmeteos sisaldab üht-teist võõrapärastki - saab tutvuda ka teistes kliimavöötmetes levinud tõbedega.

“Arvan- et selle raamatu tolmumist kodudes ei ole karta - kui tervis korras- sobivad pildid lastelegi vaatamiseks ja terviseteabe andmiseks-” ütleb Jaanus Kerge raamatu eessõnas.

Aasta pärast on TEA kirjastusel plaanis välja anda samas formaadis ja mahus “Lapse tervise entsüklopeedia”.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.