Keskhaiglas alustas suitsetamisest loobujate tugirühm

Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) meedikute eestvõttel kogunesid
esimesele tugirühma koosolekule inimesed- kes on hiljuti loobunud
suitsetamisest või kavatsevad seda teha ning vajavad tuge ja
nõu.

Osa suitsetamise mahajätjaid on juba käinud nii keskhaiglas kui teiste suurte haiglate juures avatud suitsetamisest loobumise nõustamise kabinettides.

<br /> “Tahame olla teile toeks nii suitsetamisest loobumisel kui mittesuitsetajana püsimisel-” kinnitas ITK ülemõde Kaidi Traumann tosina kokkutulnuga rääkides. “Sellel teel ei ole lihtsat ja kiiret abi. Nii nagu suitsetama õppimine võttis aega- nii nõuab aega ka sellest vabanemine.”

Esimesel kokkusaamisel rääkisid suitsetamisest loobumise nõustamise projektijuht Tiiu Härm- Kaidi Traumann- diabeediõde Merike Mark jt meedikud. Nõu vajajad said teada- kui levinud on suitsetamine Eestis- millist kahju see põhjustab ja kuidas tuleks ennast häälestada suitsetamisest loobumiseks.

Meedikud palusid kokkutulnuil täita ankeedi- kus muu hulgas küsiti- keda soovitakse edaspidi esinemas näha. Järgmisel korral- 25. jaanuaril räägib psühholoog suitsetamise mahajätmisega kaasnevatest psühholoogilistest probleemidest. Sealhulgas tuleb juttu mahajätmisega kaasneda võiva kaalutõusu probleemist.

Edaspidi võib loota ka nahaarsti- hambaarsti jt esinemisi. Kokkusaamisel saab esitada küsimusi meedikutele ja vahetada omavahel kogemusi- kuidas pahest võitu saada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.