Ravimitootjad hindasid lõppeva aasta tegusaks

Rahvusvaheliste Ravimitootjate Liidu Eestis (RRLE) tänavune viimane üldkoosolek 9. detsembril Tallinnas Mustpeade Majas oli tavalisest pidulikum, kutsutud olid ka külalised.

Rahvusvaheliste Ravimitootjate Liidu Eestis (RRLE) tänavune viimane üldkoosolek 9. detsembril Tallinnas Mustpeade Majas oli tavalisest pidulikum- kutsutud olid ka külalised.

Kokkutulnuid tervitas RRLE juhatuse esimees Rauno Pukonen- lõppeva aasta tegevusest tegi kokkuvõtte projektijuht Mari Levo. Üldkogu võttis häälteenamusega liitu vastu uue liikme - UCB Pharma.

Pikemalt räägiti üldkogul uuemast ravimitootjaid puudutavast seadusandlusest. Tervishoiu- ja ravimipoliitikat soovitakse näha senisest läbipaistvamana.

RRLE tegevust hinnates leiti ühiselt- et lõppev aasta on olnud elav ja tegus. Ravimitootjad on püüdnud tervishoiusüsteemi arendamises oma sõna sekka öelda- tutvustada ravimite väljatöötamise ja hinnakujundusega ning ravimituruga seotud mehhanisme ja probleeme nii Eestis kui Euroopas. Plusspoolele saab kirjutada ka mitu heategevat ettevõtmist.

2005. aastal võeti koos Eesti Geneeriliste Ravimite Liiduga vastu täiendatud ning nii Eesti kui ka Euroopa seadustega kooskõlas olev turundustavade koodeks. Seda tutvustati üldsusele novembri algul rahvusraamatukogus. Järgmisel aastal plaanitakse koos arstidega allkirjastada ravimitootjate ja arstide ühisdeklaratsioon.

Rahvusvaheliste Ravimitootjate Liit Eestis andis käesoleva aasta novembri lõpul ja detsembri algul päevalehtede vahel välja eriväljaande “Hoia oma tervist”- mis on järg mullusele trükisele “24 enamlevinud haigust”. Väljaandes olid arstide nõuanded- käsitleti terve olemise ja terveks saamise võimalusi- patsientide õigusi ja kohustusi- ravimite väljatöötamist ja hinnakujundust ning paljude haiguste sümptomeid ja ravivõimalusi.

Inimese ravimine on seotud ka pideva teadustööga uute paremate ravivõimaluste nimel. Ravimitootjate liit tahab kindlustada patsientidele parima võimaliku ravi kvaliteetsete ja efektiivsete ravimitega ning tagada uudsete kaasaegsete ravimite kättesaadavuse läbi euroopalike kompensatsioonimehhanismide.

Väga oluliseks peetakse koostööd Euroopa Liidu ja Euroopa Ravimitootjate Liiduga (EFPIA). Sel teemal tegi üldkogul ettekande juhatuse liige- ravimifirma GlaxoSmithKline Eesti juht Vilve Järving.<br /> Koosoleku lõpus vaadati koostöös Eesti Vähiliiduga valminud filmi “Eesti tubakavabaks”- mis on suunatud eelkõige koolinoortele. Vähiennetustöös on RRLE osalenud aktiivselt.

Pidulikule koosviibimisele pani punkti meeleolukas kontsert- kus esinesid Vanalinna kooli õpilane- pime klaverimängija Jakob Rosin ning ravimitootjatest ja arstidest muusikud koos ooperiprimadonna Margarita Voitesega.

<br /><strong>MARI LEVO<br /></strong>Rahvusvaheliste Ravimitootjate Liidu Eestis projektijuht

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.