Tippgünekoloogid saabuvad mais

Naistearstid Ferenc Szirko ja Andrei Sõritsa toovad maikuus Tallinnasse loenguid pidama loote ultrahelidiagnostika tippspetsialistid Dario Paladini ja Gianluigi Pilu Itaaliast ning Lil Valentini Rootsist.

Naistearstid Ferenc Szirko ja Andrei Sõritsa toovad maikuus Tallinnasse loenguid pidama loote ultrahelidiagnostika tippspetsialistid Dario Paladini ja Gianluigi Pilu Itaaliast ning<br /> Lil Valentini Rootsist.

5.-7. maini toimub Tallinnas rahvusraamatukogus III Baltimaade sünnitusabi ja günekoloogilise ultrahelidiagnostika konverents- mis keskendub loote südamehaiguste ultrahelidiagnostikale. Konverentsi saab kuulata inglise või vene keeles. Korraldajad prognoosivad umbes 300 osavõtjat - günekolooge- lastearste- radiolooge- õdesid ja ämmaemandaid ning üliõpilasi.

Szirko sõnul on kolmas Balti günekoloogide ultraheli konverents esimene ametlik koostöö rahvusvahelise sünnitusabi- ja günekoloogilise sonograafia ühinguga (International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology - ISUOG).

“Itaalia ja Rootsi kolleegid peavad oma loenguid <em>pro bono</em> (ühiskondlikus korras - <em>Toim</em>.)- sellest ka seminari taskukohane hind-” tähendas Szirko. Et tippspetsialistide loenguid saaksid nautida võimalikult paljud- korraldab Szirko sünkroontõlke vene keelde.

Põhiteemadena tulevad arutusele südame arengurikete skriining- raseduse ja sünnituse juhtimine loote südamerikke korral- geneetilised sündroomid ja südamerikked ning vastsündinute kardiokirurgia edusammud. Täpsema konverentsiinfo juurde juhatab Ida-Tallinna keskhaigla veebilehe www. itk.ee avalehel olev link.

Konverentsil kulmineerub parema haigusjuhu ettekande võistlus. Kuus paremat ettekannet esitatakse konverentsi viimasel päeval ning kolme parema ettekande autorid saavad stipendiumi sõiduks 3.-7. septembrini Londonisse sünnitusabi ja günekoloogia ultrahelidiagnostika maailmakongressile (www. isuog.2006. com).

<br /> Küsimuse peale- mida peaks Eesti arst tegema- et see võistlus võita- pakkus Szirko retsepti osavõtjale: “Võta sahtlist välja oma kõige parem ultrahelipilt- skaneeri arvutisse- tee järelpärimine diagnoosi kohta http:// <a href="http://www.ncbi">www.ncbi</a>. nlm. nih.gov/entrez/ query.fcgi- kopeeri kolm kõige paremat kokkuvõtet arvutisse- kopeeri kolm lauset õpikust- sega ning vala lemmikprogrammi- trüki värviliselt (pea meeles: lakoonilisus on talendi õde) - ja ongi “pilet” konverentsile käes.”

<br /><strong>MU</strong>

 

 

<strong><br /></strong>LISALUGU:

 <strong>Kes diagnoosivad ja ravivad sündimata last</strong>

Loote kardioloogiast lõviosa moodustab südamerikete diagnostika. Sellega tegelevad sisuliselt kõik günekoloogid- kes teevad loote anatoomia ultraheliuuringu.<br /> Kui rike on diagnoositud- siis täpsustatakse sünnituse juhtimise plaan ühes kolmest suurest sünnitusmajast - Ida-Tallinna keskhaiglas (ITK)- Lääne-Tallinna keskhaiglas (LTKH) ja Tartu ülikooli kliinikumis (TÜK). Reeglina tehakse konsiilium- kuhu kaasatakse kogenud sünnitusabi ja pediaatria ultrahelispetsialiste ja lastearste.<br /> Tavaliselt peetakse järgmise sammuna nõu TÜKi lastekardiokirurgidega. Kui on vajalik rikke operatiivne korrektsioon kohe pärast sündi- suunatakse rase sünnitama Tartusse.<br /> Teise osa loote kardioloogia kontingendist moodustavad looted- kellel on tegemist südamerütmi häiretega. Raskete südamerütmi häirete korral korraldatakse ravi ITKs ja TÜKis. Jutt on antiarütmikumide manustamisest otse lootele. Õnneks on patsiente- kes vajavad taolist ravi- väga vähe.<br /> Tänu paranenud ultrahelivarustusele on loote südamehaiguste diagnostika muutunud lihtsamaks ning nihkunud raseduse varasemale perioodile. Mõned rikked on diagnoositavad juba esimese trimestri lõpus. Kõige paremad seadmed võimaldavad juba täna teha südame tomograafiat ning kombineerituna värvidoppleriga meenutab see südame kontrastuuringut täiskasvanutel.

<em>Allikas: Ferenc Szirko</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.