Uuriti psühhiaatrias töötavate spetsialistide rahulolu

Vaimse tervise teenuste alal tegutsevad sotsiaaltöötajad on
Inglismaal ja Walesis stressis- emotsionaalselt kurnatud ja
tunnevad ennast olevat alahinnatud- kirjutab veebikülg
PsychiatrySource.com ajakirjas British Journal of Psychiatry
ilmunud artiklist.

Londoni Kuningliku Kolledži uurijate arvates peavad tööandjad teadvustama psühhiaatrias töötavate sotsiaaltöötajatele esitatavaid nõudmisi ja enam hindama nende panust vaimse tervise teenustesse. Mainitud probleemid võivad raskendada uute töötajate leidmist ning viia selleni- et paljud ameti maha panevad.

Sherrill Evansi juhtimisel läbi viidud küsitlusele vastas 237 sotsiaaltöötajat- kellest 61% olid naised- enamik nooremad kui 50 aastat. Keskmine erialase tööstaaži pikkus oli 11-9 aastat. 20% vastanutest väitis- et nad tunnevad tugevat soovi töölt lahkuda ning veel 21%-l olid tehtud selleks juba kindlad plaanid.

Oma tööga ei ole eriti rahul ka psühhiaatrid- võib järeldada USAs tehtud ja leheküljel Medical News Today refereeritud küsitlusest. Ühe arstide värbamisega tegeleva firma kinnitusel ütlesid mullu veerand küsitletud psühhiaatritest- et nad ei valiks enam erialaks meditsiini- kui saaksid uuesti otsustada.

Asjatundjate hinnangul on pettumuse üheks põhjuseks psühhiaatria rahastamine- mis on muutnud arstide töö iseloomu. Psühhiaater võib teenida umbes 57% rohkem kolme 20-minutise visiidiga kui ühe tunnipikkuse ambulatoorse külastusega.

Ameerika Meditsiiniühingu AMA andmeil on aga viimase 10 aasta jooksul vajadus psühhiaatrite järele märkamatult kasvanud.

Ajavahemikul 1990-2002 on USAs psühhiaatrite arv kahanenud 27% võrra- kuid nõudlus tõusnud 16%. Mulluse statistika järgi on psühhiaatria residentuuri astuda soovijate arv siiski tõusma hakanud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

14. august 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuli 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.