Haridus- ja tervishoiutöötajad said ennetamise käsiraamatu

17. jaanuaril tutvustati Tartus “Alkoholismi ja narkomaania ennetamise käsiraamatut”. See on teine, muudetud ja täiendatud trükk “Alkoholismi ja narkomaania ennetamise programmist aastateks 1997–2007”.

17. jaanuaril tutvustati Tartus “Alkoholismi ja narkomaania ennetamise käsiraamatut”. See on teine- muudetud ja täiendatud trükk “Alkoholismi ja narkomaania ennetamise programmist aastateks 1997-2007”.

Käsiraamat on mõeldud haridus- ja tervishoiutöötajatele igapäevaseks kasutamiseks. “Raamat aitab- tuginedes ühistele arusaamadele- tegeleda meie ühiskonna ühe valulisema probleemiga - kuidas ellu jääda alkoholismi ja narkomaania kütkes vaevlevas Eestis-” ütleb selle avasõnas projektijuht Marju Kiipus.

Raamatu kuues peatükis antakse ülevaade alkoholismi ja narkomaaniaga seonduvatest eri tahkudest: räägitakse seadusandlusest- narkootiliste ainete toimest- kuritarvitamisest ja sõltuvusest (sotsiaalsetest- psühholoogilistest- meditsiinilistest ja soolistest aspektidest)- sõltuvushäirete psühhoteraapiast- naiste sõltuvusprobleemide tagajärgedest vastsündinutel.

Samuti jagatakse teavet ja juhiseid perearstile ning räägitakse ennetustegevusest ja sotsiaaltööst antud valdkonnas.

Teose lõpus on ära toodud raviasutuste ja nõustamiskeskuste loetelu maakonniti.

Oma teadmistele ja kogemusele põhinedes jagavad erialast teavet Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas- Elen Kihl Psühholoogilise Nõustamise Keskusest SENSUS- Anu Neuman Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskusest- Wismari haigla ravijuht Jaanus Mumma- Wismari haigla psühholoogid Milvi Igalaan ja Ellu Eik- riigikogu liige Nelli Kalikova- sotsiaaltöötajad Estelle ja Kalle Laane jt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.